[Çözüldü] 12.04 video merceğinde tuhaflıklar

Başlatan mootaph, 08 Haziran 2012 - 02:11:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mootaph

merhabalar, Unity video lmerceğinde sistemi ilk kurduğumda kendiliğinden youtube'dan ya da filtre aracılığıyla seçebildiğimiz kanallardan videolar çıkardı. Merceği tıkladığımda böyle olurdu. Şimdi hiçbir şey çıkmıyor.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34064.0 bağlantıdaki gibi bir takım işlemler yapmıştım. Youtube merceği yüklemeye çalışmıştım başarılı olmadı. Acaba benim video merceğim yoksa youtube merceğinin ta kendisiydi de ayarlarını mı bozdum?

heartsmagic

Kurulumu denedin ama kurulum yaptın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mootaph

@heartsmagic kurulum gerçekleşmedi. halihazırda bir video lensi vardı zaten. ama youtube lensini kurmaya çalıştığımda o bağlantıdaki gibi hatalarla karşılaşıyordum. kısacası kurmadım youtube lensini.

heartsmagic

O zaman başka bir şeyden ötürü bozulmuştur. Sorun genel mi değil mi ben denetleyemem, zira kapattım video merceklerini. Etkin olan arkadaşlardan biri geri bildirim yaparsa durumu değerlendiririz. Bir de sen bu arada Alt+f2 -> unity --reset komutunu deneyebilirsin.

mootaph

alt f2 --reset işe yaramadı. 12.04 ile kurulu gelen video lensiyle youtube lensi farklı şeyler mi? 

KemalALKIN

Youtube kısmı otomatik olarak yani varsayılan değil miydi yahu?
www.tckemal.ist

heartsmagic

Dediğim gibi ben denetleyemiyorum bunu. Fakat bunları sağlayan PPA kaynağı şuysa eğer sorun olma ihtimali var:
https://launchpad.net/~atareao/+archive/lenses

Genel forumda da sorun bildirilmiş:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1969686

lens-video zaten Precise için mevcut değil. Forumdaki bağlantıya bakarsan @cagriemer de aynı şeyi söylemiş.

mootaph

tamam onu anladım da sistemi ilk kurduğumda ubuntu.com bağlantısında sistemin özelliklerini anlatırlarkenki video lens olayı çalışmıyor şimdi. youtube lensi tamam precise için yapılandırılmamış ama benim video lensi eski işlevini görmüyor. demek istediğim oydu.

heartsmagic

Ben geri bildirim yapamıyorum ne yazık ki durum şu an nasıl diye.

mootaph

sorun çözülmüştür değerli ubuntu kullanıcıları. şöyle ki, ev klasörü içinde ctrl+h yapıp .config klasörü içindeki dconf dosyasını siliyoruz ve oturumdan çıkıp tekrar giriyoruz. şöyle bir olumsuz tarafı var ki kullanıcı ayarlarımızın bir çoğu sıfırlanıyor. tema, fontlar, arkaplan vs. ama çokta ciddi kayıplar değil.