Google Gadgets

Başlatan umutubuntu, 15 Haziran 2008 - 21:18:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutubuntu

Google Gadgets masaüstü programcıkları (saat,takvim,slayt,sistem bilgileri vs) işinize yarayan yaramayan yüzlerce uygulama hizmetinizde.
Anlatma gereği duymuyorum, kullanımı oldukça kolaydır.
Deb paketi için http://www.getdeb.net/app/Google+Gadgets

[IMG]http://img32.picoodle.com/img/img32/4/6/15/t_mintinsidem_e42f5c6.png[/img]

OKAN

Tşekkür ederim. Bende yükledim. Gerçekten güzel görünüyor.

FUBU

teşekkürler..

FUBU

yükledim, aksesuarlara yerleşti ama açılmıyor. starting google gadgets diyor ama açılmıyor. yükledikten sonra yapmam gereken başka birşey var mı? aynı sorunla karşılaşan?

yanlışım varsa düzeltin ama verdiğin ekran görüntüsündeki gadget ler windowsta tam olarak google desktop programıyla çıkar. google desktop un linux versiyonu da var. ama onu indirip kurunca gadget eklencek birşey yok programda. niye ki acaba? sadece arama yapıyor linuxdaki google desktop.
verdiğin program da google desktop un arama dışındaki işlerini yapıyor sanırım. ilginç..

bende google desktop yüklü . acaba ondan mı açılmıyor program?

umutubuntu

Google Desktop değil Google Gadgets.
Vermiş olduğum linkte Deb paketi vardır bir kaç tıklama ile kurabilirsiniz.

FUBU

Alıntı YapGoogle Desktop değil Google Gadgets.
Vermiş olduğum linkte Deb paketi vardır bir kaç tıklama ile kurabilirsiniz.

EVET, birkaç tıklamayla kurmuştum verdiğiniz linkle, teşekkürler. ve program açılmadığı için geri dönüş yapmıştım da yanlış yazmışım yukarıda, doğrusu şöyle:
Alıntı Yapyükledim, aksesuarlara yerleşti ama açılmıyor. starting google gadgets diyor ama açılmıyor. yükledikten sonra yapmam gereken başka birşey var mı? aynı sorunla karşılaşan?

ama sanırım başka yapmam gereken birşey yok. anlamsız bir şekilde başlamıyor google gadgets!
bi de diyordum ki, yıllardır windows ta google desktop kullanırım, bilgisayarımda arama yapar+gadget eklerim-aynı sizin resimde verdikleriniz gibi..-. ki linuxda da google desktop var. ama linuxdaki google desktop arama yapmaktan başka işe yaramıyor. gadget için başka program yüklüyoruz. o da arama yapmıyor sanırım. bunu demek istemiştim sadece. yani google desktopa niye gadget ekleyemiyoruz ki diyordum. bu bir sorun değil de yani garibime gitti..

extremebrutal

Linux Mint'e "google-gadgets" yükledim ama gOS 3 Gadgets Beta'da kullanılan "google gadgets" gibi "gadget" leri "sidebar" olmadan kullanmak istiyorum. Heryerini kurcaladım ama ilgili ayarı bulamadım. Forumun bir yerinde bahsedilmişti hatırlıyorum. Fakat "google gadgets" şeklinde arama yapıyorum çıkmıyor. "Gadget" leri kenar çubuğu olmadan nasıl kullanırım acaba?

umutubuntu

extremebrutal

Alıntı yapılan: umutubuntu - 30 Ağustos 2008 - 02:48:12
Gadget'tan kastın bu ise düşündüğün şey değil.

[IMG]http://img32.picoodle.com/data/img32/3/8/29/t_Screenshotm_a9b7cee.png[/img]

tabiki o değil...
"google-gadgets" tan kastım "google-gadgets".... ve ne olduğunu iyi biliyorum..
mesajımı dikkatli okursanız "gOS 3 gadgets beta" diye belirttim...

daha açık olmak gerekirse, konunun ilk mesajında verilen ekran görüntüsündeki gibi değil de, şu şekilde olmasını istiyorum:

[IMG]http://img165.imageshack.us/img165/5101/ekrangrntsdz7.th.png[/img]

umutubuntu

Bu kadar tepki göstermenin bir anlamı yok , saat sabahın 03:30'u herkes yanlış okuyup yorumlayabilir.
Açılan kenar çubuğunda bulunan gadget'ların sağ üst kısmında ufak bir menü vardır burada ''Undock from sidebar''
seçeneğini işaretleyince kenar çubuğundan masaüstüne çıkıyor.

extremebrutal

Alıntı yapılan: umutubuntu - 30 Ağustos 2008 - 03:26:06
Bu kadar tepki göstermenin bir anlamı yok , saat sabahın 03:30'u herkes yanlış okuyup yorumlayabilir.
Açılan kenar çubuğunda bulunan gadget'ların sağ üst kısmında ufak bir menü vardır burada ''Undock from sidebar''
seçeneğini işaretleyince kenar çubuğundan masaüstüne çıkıyor.

haklısınız.. sert ve gereksiz bir tepki vermişim.. kusura bakmayın..  :-[

"undock from sidebar" deyince kenar çubuğundan çıkıyor ama kenar çubuğu yerinde kalıyor. benim istediğim kenar çubuğunun hiç olmaması...

umutubuntu

Biraz önce onun için uğraştım ancak bende çözüm bulamadım, sadece gadget'ları masaüstüne alabildim. Biraz daha kurcalamak lazım.

cyclops

auto hidden seçeneği aktif olduğunda kenar çubuğu kayboluyor. undock yaptığınız nesneler masaüstünde kalıyor.

umutubuntu

Auto Hİde seçince bir süre sonra sağ tarafa gizleniyor.

extremebrutal

Otomatik gizle aktif edilince oluyor ama fareyi sağa çekince tekrar piyasaya çıkıyor. Bunun bir çözümü vardı ama bir türlü bulamıyorum... Birde gOS kullanırken Türkçe bölümde 12-13 tane gadget vardı ama şimdi 4 tane gözüküyor.. Nasıl yenileyebilirim bunu?

cyclops

Ben de şu anda 20 tane görünüyor. Herhangi ek bir şey yaptğımı hatırlamıyorum.

extremebrutal

Bende sadece 5 tane gözüküyor  ???

ubunturk

hiç begenmedim yeterli bir program degil bence ama yinede işe yarar yanları var.
_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O