Samsung scx-4521F nasıl kurabilirim

Başlatan flamebird, 02 Haziran 2012 - 11:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flamebird

Selamun aleykum , samsung scx- 4521F yazıcım var ve ben bunu lubuntu işletim sistemine tanıtmak istiyorum. Ama driverini sürücüsünü bulamadım. Bana yardımcı olabilir misiniz ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Haziran 2012 - 17:18:13

unified linux driver sürücü 4 buldum ama kurulum %96 da donuyor neden olabilir ne yapmalıyım ?

burk

@flamebird ilgili sürücünün bağlantısını buraya da geçin lütfen.

flamebird

heartsmagic

Kurulumu nasıl yapıyorsun?
sudo sh install.sh ile mi?

Donuyor derken, tam olarak ne oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

flamebird

yani ilerlemiyor. Farketmiyor install.sh veya autorun ikisinide denedim %95 %96 civari donuyor ilerlemiyor.

heartsmagic

Etrafa biraz bakındım sadece. Bu yazıcıyı sistemdeki Yazıcılar bölümünden ekleyenler var. Denemiş miydin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

flamebird

Lubuntu kullaniyordum onda yok. Ama ubuntu kurdum simdi yarin isyerinde deneyip bildiricem insAllah. Hayirli aksamlar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2012 - 11:47:02

Yazıcıyı tanıdı ve yazdırabiliyorum. Ancak tarayıcıyı görmüyor. Bana tarayıcı lazım aslen yine indirdiğim unified linux driver 4 versiyonu kurmaya çalışınca %97de donuyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2012 - 13:36:56

Yardım edecek kimse yok mu ? Tekrar windowsa dönmek zorunda kalmak istemiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2012 - 22:08:05

Arkadaşlar ben windows kurucam. Hepinize teşekkürler.

burk

@flamebird Xscane tarzı programlar var yazılım deposunda, onu deneyin, şayet Windows kurmadıysanız. Kurduysanız da söyleyin başlığı kapatalım.

ebualos

Samsung SCX-4500 Series   olarak işyerinde defalarca kurduk ve kullanıyoruz. Yazıcıyı kurarken sürücüyü kendisi indiriyor, biz ayrıca sürücü bulup kurmaya çalışmadık yani. Bilginiz olsun.