Bazı forumlarda Firefox ile simgeler görünmüyor

Başlatan ByBaLY0Z, 05 Haziran 2012 - 13:38:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ByBaLY0Z

Selamun Aleyküm Arkadaşlar ,

Sorunum : Firefox la örneğin bir foruma girdiğimde mesela forum.ubuntu.tr de nasıl bir cevap vereceğimiz zaman ikonlar gözüküyor veya yazı şeklimizi değiştirme imkanımız oluyor ama bazı forumlarda bu olmuyor.Yani bir siteye İE ile girdiğimde ikonlar gözüküyor ama Firefox ta bu gözükmüyor .

Bunun nedeni nedir ?

alquirel

Bir sitenin özellikle "IE'de görünsün Firefox'ta görünmesin" diyeceğini zannetmiyorum.
Belli ki bu bir sorun ve sorunlar da çoğu zaman genel değil özel olur. Yani bazı yerlerde karşımıza çıkar

Bu yüzden "bunun nedeni nedir" demeden önce bu sorunu yaşadığınız örnek bir site verirseniz sorunun kaynağının anlaşılması adına daha faydalı olacağına inanıyorum.

ByBaLY0Z

alquirel ,

* tabi ki bazı siteler IE de gözüksün Firefoxta gözükmesin diye özellikle * bir şey yapmıyorlar.Bu kodlamalayla mı alakalıdır mesela ASP ile kodlanmış bir forumda karşılaşıyorum.Mantıken sorun budur .

Forum : Cyber-Warrior.org

Yani bu sorunu çözme yokmudur  ?

alquirel

@ByBaLY0Z,

Aslında bir önceki iletimde "Firefox'ta görünmesin" diye bir cümle kurdum ancak biraz yanlış/eksik bir cümle olmuş olabilir. Yani özellikle IE haricinde düzgün görünmesin diye bir uğraş verilmişse bu yanlış bir uğraştır bana göre. Benim orada kastettiğim bu türde bir uğraş idi. Ama tabii ki IE harici tarayıcılarda gözden kaçan yerler olmuş olabilir eğer tüm tarayıcılarda test ederek tasarım yapılmamışsa.

Gelelim soruna. Verdiğiniz site ASP ile kodlanmış, evet. Ancak üyeliğim olmadığı için bahsettiğiniz yere ulaşıp sizin hatanızı tekrarlayamadım malesef.

Genel olarak şunu söyleyebilirim. Normalde bir sayfa ASP ile tasarlanmış olsa bile "nihai tasarım" noktasında kullanılan teknoloji HTML ve CSS olduğu için bir fark olmaması lazım. Ama işte bazı siteler alt yapısından ötürü mutlaka IE istiyorlar, örneğin eskiden TCDD böyle idi.

Bu konu için bence o sitenin tasarımcısına/yetkilisine durumu iletebilirsiniz.

ByBaLY0Z

alquirel ,

Anladım hocam , cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim . Konuyu kaldırabilirsiniz.