[Çözüldü] Banshee ile .pls çalamıyorum

Başlatan fighting_falcon, 30 Mayıs 2012 - 20:31:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fighting_falcon

Tekrar merhaba. Müzik çalar olarak banshee kullanıyorum. Hiçbir müzik formatıyla ilgili sorun yaşamıyorum ancak online yayın akışı açmak konusunda sıkıntılarım var. Ctrl+L ile pls dosyasının konumunu gösterip çalma listesine ekliyorum, çeyrek saniyelik bir bağlanıyor yazısından sonra tekrar boşta yazıyor. Altı farklı radyo istasyonunun pls dosyasıyla denedim, tümünde aynı. Aynı pls dosyaları win7de winamp üstünde sorunsuz. Şimdiden teşekkür ederim.

if

@fighting_falcon, o .pls belgelerinin içinde söz konusu radyoların adresleri bulunur. Direk o adresleri açıp oynatınca ne oluyor?

fighting_falcon

Bunu da denemiştim ancak hiçbirşey farketmemişti. Yine denedim, yine birşey değişmedi.  :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Mayıs 2012 - 22:35:41

Güncel

if

@fighting_falcon, Ubuntu kısıtlı ilaveler yüklü mü? Bu çalmaya çalıştığınız adreslerden birini buraya geçer misiniz?

fighting_falcon

Kısıtlı ilavelerden kasıt ne tam olarak bilmiyorum.
http://radioline.fm:8000/radioline fm
http://85.25.120.25:8000 alem fm

Bunlar pls dosyalarının içindeki url adresleri. iki pls dosyasını da radyoların resmi sitelerinden indirdim ve dediğim gibi windowsta çalışıyorlar.

if

@fighting_falcon, sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras ile kısıtlı ilaveleri kurun. Banshhe'yi uçbirimde açın. Önce .pls dosyasını açarak çalmaya çalışın radyoyu. Uçbirimdeki çıktıları buraya geçin. Sonra yine uçbirimde açın banshee'yi, radyo url'sini "Konum aç" diyerek girin ve radyoyu çalmaya çalışın. Çıktıları buraya geçin.

fighting_falcon

Verdiğiniz kodla kurulum yaptım ve sorun ortadan kalktı. Teşekkürler.

Yalnız kodu verdiniz, kurduk sorun düzeldi ama bu paketler neyle ilgili, neden otomatik güncellemelerle gelmiyor vs hiçbir bilgi öğrenmedik. Balık vermek yerine balık tutmayı öğretmek adına biraz açıklayıcı bilgiler yazdktan sonra kilitlerseniz konuyu daha iyi olur bence.

burk

@fighting_falcon @if'in verdiği komut kısıtlı ilaveler olarak adlandırılan bazı kütüphane, dosya biçimi ve yazılımı kurmaya yarar, 12.04 kullandığınızı varsayarak bu ilaveleri görebileceğiniz adresi veriyorum; http://packages.ubuntu.com/precise/ubuntu-restricted-extras

fighting_falcon

Hayır 11.04 yüklemiştim, otomatik güncellemelerle 11.10 a yükseldi. Şimdilik 11.10 ile mutluyum gnome 3 e alışması 2den sonra çok zor geldi ama bu genel bir sorun sanırım. Biraz daha alıştıktan sonra 12ye geçiş yapabilirim. Link için teşekkür ederim.

if

@fighting_falcon,
Alıntı Yap@fighting_falcon, Ubuntu kısıtlı ilaveler yüklü mü?
demişim. Sizin bunu yazılım merkezinden araştırıp kurulu olup olmadığına bakmanız gerekmekteydi. Yine paketin neyle ilgili olduğunu, neler barındırdığını araştırmak size kalmış. Bütün bunları benim anlatmam nasıl balık tutmayı öğretmek oluyor?

fighting_falcon

Yazılım merkezinde böyle birşey görseydim, "tam olarak ne kastettiğinizi bilmiyorum" demezdim zaten. "Kurmuşum", "kurmamışım", "şimdi kurdum düzeldi", "kurdum ama düzelmedi" gibi bir cümle kurardım. Ben bu paketlerin neyle ilgili olduğunu zaten okudum, ama google aramasıyla bu başlığa düşecek herhangi birinin, ya da yaşadığı başka bir sorunun çözümü de aynı kurulumda saklı olan birinin sizin buraya yazacağınız "bu paket kurulumuyla bu bu bu sorunların çözümleri, bu bu bu konuların geliştirmeleri indirilmiş oluyor" içerikli birkaç cümleyle çok daha bulunabilir olurdu. Aynı şekilde, "al bu kod, kur sonra çözülmezse bu çıktıları yaz" demek yerine, "sorun büyük ihtimalle x dosyasının y programının z güncellemesinin a eklentisinin bulunmamasından kaynaklanıyor. Bu tür şeylerin eksik olup olmadığını şu şekilde öğrenebilirsiniz" gibi açıklayıcı bir yazı balık(bu sohbette kod anlamında kullanıyorum) vermek yerine balık tutmayı öğretmek olurdu.

Neyse, farkındayım ki siz de burada bizlerin sorunlarını çözmekle muvazzaf teknik servis elemanları değilsiniz ve bu tür açıklamalar yapmak mecburiyetiniz yok. Benimki sadece konunun daha açıklayıcı olması açısından bir ricaydı. Bu tür bir yazı yazmaya vaktiniz, enerjiniz, isteğiniz yoksa; sorun çözülmüştür konuyu kilitleyebilirsiniz.

if