[Çözüldü] Sistem Kendi Kendine Sıfırlanıyor

Başlatan adokas, 28 Mayıs 2012 - 00:24:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adokas

Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar. Bir kaç gündür gayet güzel bir şekilde 12.04 sürümünü kullanmakta iken bu gün bilgisayarımı açtığımda sistemin komple sıfırlanmış olduğunu gördüm. Yani driver v.b. ayarlardan tutun indirdiğim dosyalara kadar hatta internet geçmişime kadar her şey sıfırlanmış. Bunun sebebi ve çözümü hakkında herhangi bir fikri olan var mı? Biraz arama yaptım ama daha önce aynı sorunla karşılaşmış birini bulamadım forumda.

burk

@adokas böyle bir sorun karşısında şunları sormak lâzım, sizden başka kullanıcı var mı? Bilgisayarı kapattığınız süre ile açtığınız süre arasında ne kadarlık bir boşluk var? Ve kapatmadan önce sistem güncellemesi oldu mu?

adokas

Benden başka bir kullanıcı yok, kapatıp açtığım süre arasında yaklaşık olarak 9-10 saat oluyor ancak bilgisayarı sadece akşamları kapatan birisiyim. Gün içinde evde olmasam bile bilgisayar açık kalıyor. Şu ana kadar benim denk geldiğim herhangi bir sistem güncellemesi olmadı.

Bu arada şimdi girdiğimde sistemin tekrarar sıfırlandığını gördüm. Dün yaptığım işlemlerin hepsi kaybolmuş.

düzenleme; Bir de bu sefer * bir şey dikkatimi çekti, ekran kartım için mesa sürücülerini kullanmak istediğimde

guest-KxzqUu@ubuntu:~$ sudo apt-get remove --purgre xorg-driver-fglrx
sudo: unable to change to sudoers gid: İşleme izin verilmedi
sudo: setresuid() [0, 0, 0] -> [115, -1, -1]: İşleme izin verilmedi
guest-KxzqUu@ubuntu:~$ sudo sh /usr/share/ati/fglrx/uninstal.sh
guest-KxzqUu@ubuntu:~$ sudo apt-get install --reinstakk libg11-mesa-glx libgl1-mesa-dri

ile karşılaşıyorum.

bir de şimdi dikkatimi çeken bir şey eskiden uçbirimde kullanıcı adım yazarken şimdi guest yazıyor. Anladığım kadarıyla bir şekilde yönetici hesabım guest hesabına çevrilmiş.

heartsmagic

@adokas, sen Konuk oturumundasın. Giriş yaparken kendi kullanıcını seçtiğine emin misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

adokas

Evet hatta sağ üst köşede kendi kullanıcı adım yazıyordu ancak sorun şimdi çözüldü. Yeni bir güncelleme gelmiş o gelen güncellemeden sonra tekrar başlattığımda driverlarısürücüleri sorunsuzca kurabildim ve reboot attığımda yeniden başlattığımda her şey* yerindeydi. Bu arada bilgisayarı başlatırken Ubuntu sistemini seçtiğimde çok kısa bir süreliğine error hata yazısı ile karşılaştım. Olayla alakası varmıydı bilmiyorum ama belirteyim dedim. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Uyarı: Lütfen Türkçe kullanımına dikkat ediniz.

heartsmagic

Açtığın uçbirim konuk oturumuna aitse konuk oturumu ile giriş yapmışsın demektir. Öteki türlü normal kullanıcınla girip konuk oturumunun uçbirimine göremezsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.