[Viki] Türkçeleştirme Çizelgesi

Başlatan hasanyılmaz, 09 Nisan 2009 - 17:54:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Sistemde kullanılan uygulamalara göre bir Türkçeleştirme Çizelgesi oluşturuldu. Ne işe yarar bu çizelge?

• Uygulama adları sistemle aynı olduğundan Viki'de anlatımı varsa uygulama hakkında bilgi alınabilir. Eğer yoksa, uygulama adları yeni konu açmak için kısayol olarak kullanılabilir.
  • Herhangi bir uygulamada çeviri eksiği olursa isteyen kolayca çeviri paketine erişebilir.
  • Çeviri durumu herkes tarafından güncellenebilir.
  • İsteyen uygulama ekleyebilir.
Alıntı Yap|-   (Çizelge satırı arası)
|[[Nautilus]]   (Uygulama Adı)
|nautilus   (Çeviri Şablonu)
|[https://translations.launchpad.net/ubuntu/jaunty/+source/nautilus/ 9.04]   (Bağlantı)
|Temiz   (Kalan)
|-   (Çizelge satırı arası)

Düzenlenebilecekler koyu ile gösterildi. "|-" satır aralarında kullanılıyor. Kaydetmeden önce önizleme yapmanız faydalı olur.

canosayan

hım.
yeni konununz güzel olmuş
şu işleri oturtunca bu çeviri tayfası sayfalarını içeren bir yer ayarlayalım.
ubuntu wiki kısmı bu tarz kullanım için ideal.
Chmod bizim işimiz.

such

Çok güzel düşünülmüş. Çevirilerin durumu, paketin launcpad adresi wiki üzerinde ki adresi falan çok iyi olmuş. Ellerinize sağlık. Sabırsızlanıyorum canosayan'ın yazılım şablonunu bitirmesini dört gözle bekliyorum :)

canosayan

Alıntı yapılan: such - 09 Nisan 2009 - 21:53:19
Çok güzel düşünülmüş. Çevirilerin durumu, paketin launcpad adresi wiki üzerinde ki adresi falan çok iyi olmuş. Ellerinize sağlık. Sabırsızlanıyorum canosayan'ın yazılım şablonunu bitirmesini dört gözle bekliyorum :)

sabırsızlandığınızın farkındayım. bende boş zamanım olması için sabırsızlanıyorum.
Chmod bizim işimiz.

hasanyılmaz

Türkçeleştirme Çizelgesi güncellendi. Çeviriler için kolay ulaşım sayfasıdır.

Daha eksikleri var tabi. İsteyen güncelleyebilir ya da bu konu altında eklenmesini istediği uygulamayı belirtebilir.