İlk vektörel çizim çalışmam

Başlatan Rbbt, 16 Temmuz 2012 - 20:00:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rbbt

İyi akşamlar arkadaşlar...

Bir süredir illustrator ve inkscape ile basit denemeler yapıp duruyordum, internette çeşitli vektör çalışmalarını incelerken gözüme portre çalışmaları ilişti ve çok güzel çalışmalarla karşılaştım. Bir tane de ben hazırlamak istedim. İlk çalışmam olduğu için eksikleri var hala ve benim bu eksikleri 2-3 hafta içinde giderip çalışmama son halini vermem gerekiyor. Hatalarımın farkındayım ama dışarıdan birilerini benim göremediğim eksikleri görebilir düşüncesindeyim ve sizlerden bu konuda bana yorumlarınız ve önerileriniz ile yardımcı olmanızı istiyorum.

Bu arada sadece tek bir araç (pen tool) ile çizimi gerçekleştirdim. Saç için çeşitli fırçalar buldum ama daha kullanma fırsatım olmadı daha, kirpik ve kaş konusunda takıldım kaldım. Kirpikleri çizmeyi denedim güzel bir şekilde çizip yerleştirdim ama nedense kirpikler olunca görüntü gözüme garip geldi o yüzden sildim onları (:

[eklenti yönetici tarafından silindi]
What happens when I become main source of a pain!!!

Rbbt

Dudak ve kaşları biraz inceltip yeniden çizdim eskisinden daha güzel oldu gibi... Bu konu bir günlük havasında benim mesajlarımla dolar taşar yakında (:

heartsmagic

Hani dudak, kaşlar ve göz kenarlarını biraz inceltsen nasıl olur diye yorum yapacaktım bu başlığı açtığında ancak bana düşmez bu diyerek vazgeçmiştim :) Sen çalışmalara devam et @Rbbt. Görenler bir süre sonra yorum yapacaklardır. Fakat son çalışmalarını kendine saklıyor gibisin :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Rbbt

Gözüme takılan bir iki ufak ayrıntı daha var, onlarıda düzeltip sonra yeni halini eklemeyi düşünüyorum (:

Felâsife

Resmin içi doldukça daha güzel olacaktır, kalıp olarak fena değil sanki bir çizgi roman tiplemesi çıkacak gibi, velhasıl olacak olacak, devam. :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Rbbt

Şu an için sadece bu şekilde çiziyorum renklendirme konusunda biraz daha çalışmam gerekiyor  ;D Akşama bir işim çıkmazsa yeni halini eklerim. Bu arada firefox simgesi üzerinde çalışıyorum yeni bitti onu paylaşayım (: Paneldeki simgeleri bu şekilde değiştirmeyi düşünüyorum bakalım istediğim gibi olacak mı (: 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Temmuz 2012 - 19:12:17

Biraz değişiklik yaptım, saçlar pek içime sinmedi ama fazla kurcalamak istemiyorum, uğraştıkça uğraşırım yoksa (:

heartsmagic

Uğraşmayınca olmuyor ama :)

Firefox simgesi hoş olmuş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

furkankalkan

Vektör grafikten anlamam ama firefox simgesi çok iyi olmuş :)
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Rbbt

Teşekkürler firefox istediğim gibi oldu gerçekten. Bu arada dudakları değiştirince kızın ifadesi çok değişmiş yaa tekrar çizeyim onu (:

Rbbt

Yeni bir çalışma ile yeniden karşınızdayım (: Son bir kaç işlem kaldı, renklerde biraz değişiklik yapılacak, çizgiler kontrol edilecek bir de gölgelendirme işlemi kaldı onları da yarın tamamlarım büyük ihtimalle (:

hitokiri

Yinede insanı yakaladımı bırakmıyor  yahu çizgi diziler neydi bu çamur ateş falan mı XD (biraz kendime şaştım şu an :D )
Eline sağlık hani ben google görsellerden falan bir görsel sandım ilk başta.

Rbbt

Bu aralar evdeyim ne zaman tv'yi açsam bu çizgi dizi çıkıyor, aradım taradım bir tane resim buldum çizeyim dedim (:

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ağustos 2012 - 22:47:23

Değişiklikleri yaptım yavaş yavaş alışıyorum galiba (: Sevdim bu işi (:

firetux

Eline sağlık! simge teması yapmayı düşündünmü hiç? firefox çok şirin duruyora  :D

salix

@rbbt Elinize sağlık çok güzel olmuş. Özellikle firefox simgesi, insanın kendine karton masaüstü yapası geliyor
İnsan olma şerefine nail oldu ama muktedir olamadı.