Kubuntu 12.04 Dvd Boyutu Neden Yüksek?

Başlatan mhakanb, 02 Mayıs 2012 - 14:13:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mhakanb

Arkadaşlar Kubuntu Dvd indirdim boyutu 3.3 Gbdı. Normalde 1.1GB felan oluyordu. Dedim heralde içinde yüzlerce paketle birlikte geliyor sandım ama bomboş çıktı. Araştırmadım size soruyorum neden Kubuntu DVD boyutu bu kadar yüksek?

ct

Live CD, Server ve normal kurulumun üçü birden gelmiş olmasın DVD'de?

mhakanb

serkanburda

Alıntı YapThe DVD includes both the live image/desktop installer and text based alternate installer.

Web sitesinde böyle yazıyor; yani hem canlı dvd, masaüstü kurulumu hem de alternatif kurulumu içeriyormuş 3,3 gb'lık dvd.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

aniceman

ilk ubuntu denemem sonrası ben de dvd sürümü meraktan indirmiştim. o sıralar baya bi yere ubuntu kuruyordum ve başlangıçta netten indirdiğimiz bir çok paketin her seferinde yeniden yeniden indirilmesi işkence oluyordu. dvd versiyonu dediklerine göre heralde içinde o sık kullanılan paketler vardır diye düşünmüştüm. sonrası arkadaşın hayal kırıklığının aynısı. depodan ilk paket kurma denememde yeniden nete bağlanıyordu =)
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

heartsmagic

Hepsinde bağlanmaz, DVD içinde olmayan neyse onlar için bağlanır. Tabi depo kaynaklarında DVD kaynağının olması lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kerub

About the DVD:
Do not be confused, even though DVDs can hold far more data than the typical Kubuntu CD, the main benefit of the DVD downloads is to get access to all of the available language packs during install. Most people will be fine with the standard CD installer. The DVD includes both the live image/desktop installer and text based alternate installer.
---------------------------------------------------
Yani yükleme esnasında mümküm olan dil paketlerinin hepsini DVD'den kurabiliryorsunuz, internetten indirmeye gerek kalmadan. Ayrıca DVD hem imaj/masaüstü yükleyicisini hem de yazıya dayalı yani görsel olmayan kurulumu içeriyor.
Saygılarımla, sevgilerimle...