Ubuntu 12.04 Cd'den Kuramıyorum ?

Başlatan me.ta, 11 Eylül 2012 - 10:25:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

me.ta

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi ubuntuyu cd den kuramıyorum.İndirdiğim iso kalıbını cd ye yazdırdım başka bir bilgisayarda diski tamamen sildim ubuntuyu kurmak için fakat cd yi takıyorum boot ediyor başlatılıyor dil seçeneğini seçiyorum ordan sonra yüklüyormuş gibi yapıyor ve orda kalıyor ileri gitmiyor.Nasıl çözebiliriz bu durumu ?

Düzenleme Notu: Lütfen imlâ kurallarına uyunuz.

if

@me.ta, kurulum sırasında güncellemeleri yükle seçeneğini seçtiyseniz seçmeden devam edin. Olmazsa çekirdek önyükleme seçeneklerinden[1] biriyle açmayı deneyin.

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0

me.ta

Yok Sadece dil'i seçip ileri diyordum sonrada ubuntu'yu kur'a tıklıyordum öyle kalıyordu.Gönderdiğiniz linktekileri bağlantıdakileri yaparsam sorun çözülücek midir?

if

@me.ta, iletinizde ufak değişiklikler yaptım. Bunlara dikkat ederseniz memnun olurum.

Kesin çözülür diyemem, deneyip görmemiz gerek.

me.ta

Tamam teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Eylül 2012 - 11:19:06

Alıntı yapılan: if - 11 Eylül 2012 - 10:55:09
@me.ta, iletinizde ufak değişiklikler yaptım. Bunlara dikkat ederseniz memnun olurum.

Kesin çözülür diyemem, deneyip görmemiz gerek.

Bağlantıda ki söylenenleri yaptım ve disk bölme kısmına kadar geldim fakat şimdi de burada tıkandım.80 Gb lık bir sabit diskim var ve Ubuntu için disk nasıl bölünür hiçbir  bilgim yok.

if

@me.ta, burası[1] yardımcı olacaktır. / bölümü için 20 GB, swap için 1GB yeterli.

[1] http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Kurulum/11.10_-_12.04

me.ta

Kurulum iyi güzelde 2 saattir kuramadım ubuntu'yu ya.Neden böyle yapıyor bilgisayar biraz eski ondan mı acaba ?

if

Olabilir @me.ta. Başka nedenlerde olabilir.

Kurulumu tamamladınız mı?

me.ta

Kurulum yaklaşık1.5 saat falan sürdü.Bazen kasıyor gene aynı anda 2-3 işlem yaparken

furkankalkan

sudo lshw

komutunun çıktısı nedir ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

me.ta

Şuan evdeyim.Ubuntuyu teknik serviste ki bilgisayarda kullanıyorum.Yarın dediğiniz komutu yazınca çıktısını paylaşırım.

cagriemer

Ayrica guncellemeleri indir dediyseniz baglanti hiziniza gore bekleme sureniz degisir.

if

@dewilman, komutları [code][/code] etiketi içerisinde veriniz lütfen.

@me.ta, direk kuruluma mı geçiyorsunuz yoksa kurmadan kullan deyip ondan sonra mı kurmaya çalışıyorsunuz? Sizi yönlendirdiğim bağlantıdaki hangi parametreyi kullandınız?