AMD GPU Sürücü

Başlatan Matexa, 19 Nisan 2012 - 20:39:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matexa

Merhaba arkadaşlar , win7 nin yanına ek olarak ubuntu 10.10 kurdum , ekran kartı driver ı vs. yide kurdum ama , driverı kurduktan sonra ekrana görüntü gelmedi , gelmeyince bende güvenli kipte girdim bu seferde ati catalyst ye girip çözünürlüğü ayarlıyamıyorum nasıl düzeltebilirim ?

burk

@Matexa öncelikle başlıklarda "acil yardım" tarzı ibareler kullanmayın. Ekran kartı kurulumunu nasıl yapmıştınız? Ayrıca;
glxinfo | grep render
lspci | grep VGA
çıktıları nedir?

Matexa

Alıntı yapılan: burk - 19 Nisan 2012 - 20:53:25
@Matexa öncelikle başlıklarda "acil yardım" tarzı ibareler kullanmayın. Ekran kartı kurulumunu nasıl yapmıştınız? Ayrıca;
glxinfo | grep render
lspci | grep VGA
çıktıları nedir?

hocam acemiyim o konuda , dos ekranından yaptım kurulumu , o yazdığınız kod nedir acaba

ct

Birincisi GLX'te renderer ne alemde ona bakıyor, ikincisi ekran kartınızın ne VGA ile uyumlu mu diye ekran kartlarınızı gösteriyor sanırım.

CTRL+ALT+T ile terminali açıp kodları yapıştırarak deneyin. Birinci kodu optirun yazarak çalıştırabiliyorum ben(Çift ekran kartı var sistemimde, Ironhide yüklü).

Matexa

Hocam win7deyim şuan şimdi geçiyorum ubuntuya , msi tf3 6950 var şu sorunu da hallettik mi 10 numara olur , origini de ayarlıyabilirsem linux a ubuntu akar  8)