[Cözüldü] Pardus, conky sorunu

Başlatan berat01, 09 Mayıs 2012 - 23:37:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berat01

Merhaba,

Bilgisayarimda Pardus 2011.2 de kurulu. Öi toplulugundan "pantera" isimli arkadasimiz xfce masaüstü ortamini pardus icin pisiledi ve kendi deposunu olusturdu. Ben de xfce masaüstü ile conky uygulamasini kullanmak istedim. Ancak paket yöneticisinde bu uygulamayi ne yazik ki bulamadim. Sonra .tar dosyası olarak conky uygulamasını indirdim. Sonra uçbirimden programın klasörüne girip

./configure -prefix=/usr

komutunu girdim sonra bazı eksik paketler bulundu onları da indirip en sonunda

'conky 1.9.0 configured successfully:'

çıktısını almayı başardım. Ancak yüklemeye devam etmek için "make" komutu girdiğimde aşşagıdaki hatayı alıyorum.

make
Making all in src
make:`/home/berat/Programlar/conky-1.9.0/src' dizinine giriliyor
make  all-am
make:`/home/berat/Programlar/conky-1.9.0/src' dizinine giriliyor
gcc -DHAVE_CONFIG_H -I. -DSYSTEM_CONFIG_FILE=\"/usr/etc/conky/conky.conf\" -DPACKAGE_LIBDIR=\"/usr/lib/conky\"   -I/usr/include/freetype2   -I/usr/include/glib-2.0 -I/usr/lib/glib-2.0/include   -Wall -W  -MT conky-llua.o -MD -MP -MF .deps/conky-llua.Tpo -c -o conky-llua.o `test -f 'llua.c' || echo './'`llua.c
llua.c:43:0: warning: "MIN" redefined
/usr/include/glib-2.0/glib/gmacros.h:201:0: note: this is the location of the previous definition

*** 0 errors, 1 warnings
mv -f .deps/conky-llua.Tpo .deps/conky-llua.Po
gcc -DHAVE_CONFIG_H -I. -DSYSTEM_CONFIG_FILE=\"/usr/etc/conky/conky.conf\" -DPACKAGE_LIBDIR=\"/usr/lib/conky\"   -I/usr/include/freetype2   -I/usr/include/glib-2.0 -I/usr/lib/glib-2.0/include   -Wall -W  -MT conky-conky.o -MD -MP -MF .deps/conky-conky.Tpo -c -o conky-conky.o `test -f 'conky.c' || echo './'`conky.c
conky.c:55:36: fatal error: X11/extensions/Xdamage.h: No such file or directory
compilation terminated.
make: *** Hata 1
make: `/home/berat/Programlar/conky-1.9.0/src' dizininden çıkılıyor
make: *** Hata 2
make: `/home/berat/Programlar/conky-1.9.0/src' dizininden çıkılıyor
make: *** Hata 1

İnternetten araştırdığım kadarıyla aşşagıdaki paketlerden biri eksik olduğu için olabilirmiş.

libxxf86vm-dev
x11proto-core-dev
x11proto-gl-dev
x11proto-kb-dev
x11proto-xext-dev
libxft-dev

Ama bu paketleri de depoda bulamadım. Sorunu nasıl çözerim fikri olan var mı? Tek yol bu paketleri bulmak ise ve pisi paketleri yoksa çıkmaz yoldayım sanırım. Daha önce parduste böyle bir sey yapmis bir arkadas yardim ederse sevinirim.

Selametle.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mayıs 2012 - 10:44:26

Bu paketlerden bazilari eksikmis. Hepsini tekrardan yükleyince calisti. Her sey tamam:)

Paketler:
libXext-devel
libXdamage-devel
libXfixes-devel
libXft-devel
imlib2-devel
lua-devel
alsa-lib-devel