[Çözüldü] .eix ve .epk Uzantılı Dosyaları Açmak

Başlatan Berk Civelek, 13 Nisan 2012 - 22:47:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Berk Civelek

Normalde .eix ve .epk dosya editleme ve paketleme işlemini Windows'ta yürütüyordum . Ama Ubuntu'da da yapmaya karar verdim . Elimdeki programı denedim , ancak sonuç alamadım .

Bu paketleme işlemini Ubuntu'da yapmak mümkün müdür ? Mümkün ise nasıl yapılmalıdır ?
Barikâ-i hakikat , müsademe-i efkârdan doğar .

ekremsenturk

Sarı çizmeli Mehmet ağa.
Biz senin elindeki programı bilmek zorundamıyız?
Elindeki programın bir adı varmı? eix ve .eik uzantılı dosyalar ne işe yarar ve hangi uygulama tarafından kullanılır?

Linux'ta dosya uzantılarına her zaman gerek yok. Ama kullanılırsa, başka dosyalarlınla kendin karıştırmazsın. Metin düzenleyici adındaki program ile, ASCII veya UTF8 karakterleri kullanlıyorsa, düzenleyebilirsin.

if

Berk Civelek

Off, nasıl bi hatadır bu . Özür dilerim, @if işe yaradı ancak, bu kadar uzun süre konuyu bir başına bırakmak yanlış oldu. Özür dilerim tekrardan. Çözüldü etiketini ekliyorum hemen .

if

Berk Civelek

Paketleme işlemi yapmıyorum, zaten benim işim gereği içindeki küçük dosyacıkları satıyorum . Anlaşılmayabilir ama içindeki dosyaların bi kısmından sorumluyum. Diğer geri kalanları yapan arkadaşlarım var, paketlemede ayrı bir kişinin yaptığı iş . Açmak benim için yeterli oluyor .

EK : Konuyu açarken "Paketleme" ibresini kullanmışım , nedeni daha açıklayıcı olmaktı , yani arkadaşların yardım edebilmesi açısından.

if