[Çözüldü] Eklenti Türkçeleştirme

Başlatan nasilolcekbuisler, 02 Aralık 2011 - 11:36:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

Firefox eklentilerine Türkçe yama yapmak mümkün mü? Bunu Ubuntu altında nasıl yapabilirim?

nasilolcekbuisler

yardım etmek isteyen yok herhalde

if

@nasilolcekbuisler, ben olsam bu işin nasıl yapıldığını bilsem bile son mesajınızdan sonra yardım etme hevesimi kaybederdim. Defalarca tekrarladığımız bir şeyi yine tekrar edeyim; öğrenmek istediğiniz şeyi bilen biri varsa ve mesajınızı okuduysa yardım edecektir zaten.

Artikozgurum

Firefox'u Türkçe yapamazsan google chrome web tarayıcısını kura bilirsin.

Artikozgurum

Ubuntu'yu güncelleştirdim firefox Türkçe oldu. ;)

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 10 Nisan 2012 - 20:51:52

zaten türkçe değilmiydi :)

Artikozgurum

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 10 Nisan 2012 - 21:20:23
Alıntı yapılan: Artikozgurum - 10 Nisan 2012 - 20:51:52

zaten türkçe değilmiydi :)
Yok dostum bende firefox Türkçe değildi :D

sakirasci

Firefox eklentilerinin birçoğunun çevirisi Babelzilla adlı bir sayfada yapılmaktadır. Yapılacaklar:

1. www.babelzilla.org sayfasında bir üyelik oluşturun.
2. Üyeliğiniz etkinleştirildikten sonra sol üstte bulunan WTS (Web Translation System) sekmesine tıklayın.
3. Gelen sayfada All extensions bağlantısına tıklayın, eklentiyi seçin ve eklentiyi çevirmeye başlayın.

Firefox'ta kullanılan eklentileri bu yolla türkçeleştirebilirsiniz; ancak tüm eklentilerin çevirisi buradan yapılıyor mu bilmiyorum. Büyük çoğunluğunun çevirisi bu sayfa üzerinden yapılıyor.
Dil uslanmadan davranış arlanmaz.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: sakirasci - 17 Nisan 2012 - 15:49:44
Firefox eklentilerinin birçoğunun çevirisi Babelzilla adlı bir sayfada yapılmaktadır. Yapılacaklar:

1. www.babelzilla.org sayfasında bir üyelik oluşturun.
2. Üyeliğiniz etkinleştirildikten sonra sağ üstte bulunan WTS (Web Translation System) sekmesine tıklayın.
3. Gelen sayfada All extensions bağlantısına tıklayın, eklentiyi seçin ve eklentiyi çevirmeye başlayın.

Firefox'ta kullanılan eklentileri bu yolla türkçeleştirebilirsiniz; ancak tüm eklentilerin çevirisi buradan yapılıyor mu bilmiyorum. Büyük çoğunluğunun çevirisi bu sayfa üzerinden yapılıyor.

teşekkür ederim.

sakirasci

Ricâ ederim, sorununuz çözüldüğüne göre konuyu [Çözüldü] olarak etiketlerseniz iyi olur :)

Çözülen Başlıkların Etiketlenmesi
Dil uslanmadan davranış arlanmaz.