wmware de segmentation fault sorunu

Başlatan islandex, 26 Eylül 2008 - 22:32:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

islandex

Merhaba Arkadaşlar,

vmware de ubuntu 7.10 server kurdum. uzun süredir sorunsuz çalışıyordu. Fakat sunucunun çalışmadığını fark ettiğimde tüm servislerde segmentation fault hatası veriyor. bu hatayı verdiği yetmiyormuş gibi maalesef login olmama da izin vermiyor. Bu hatayı nasıl aşabilirim yada en azından login olup dosyalarımı nasıl yedek alabilirim. Fikir verebilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

heartsmagic

Segmentation fault ya da bizdeki ismiyle, yanlış hatırlamıyorsam, Parçalama hatası en "gıcık" hatalardan biridir. Sebebini tahmin etmek pek güç olmakla beraber bu iş patlak vermeden önce en son neler yapıldı diye düşünmek belki fayda verebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

islandex

İşin garip tarafında bu zaten hiç bir şey yapılmadı. sorunu çözdüm ama çözümünü maalesef bulamadım. disk de açılışta maunt etme sorunu nedeniyle, sistem içersinde tüm servisler başlamaya kalktığında segmentation fault hatası veriyormuş. Çözüm ise; eğer partition yapısını LVM yapmış iseniz yok. bilgiler gider üzerine su içersiniz. LVM yapmadı iseniz çözümü var.  login şifresi ile ulaşılabilindiğinde ancak mümkün.

Bu sorunu başka arkadaşlarımızın yeniden yaşayabileceği düşüncesiyle bir not düşmek isterim. Ubuntu kurulumlarında root user i disable olarak gelir. siz siz olun root user ini dsable konumda bırakmayın. mutlaka aktif hale getirin. aksi taktirde sistem sorunlarında herhangi bir müdahale maalesef mümkün olmuyor.

heartsmagic

Eğer böyle bir durum olursa kernel satırının sonuna

init=/bin/bash yazılarak doğrudan root hesaba düşülebilir.

Şimdi sorun çözüldü mü yani?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.