[Çözüldü] Ubuntuyu yüklemek istiyorum ama korkuyorum

Başlatan Karahan Sarıoğlu, 12 Nisan 2012 - 19:40:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Berk Civelek

Normalde , .iso kalıbı 700 Mb' a yakın yer kaplıyor . Ancak siz her ihtimâle karşı 2 GB usb ile işlem yapın .
Barikâ-i hakikat , müsademe-i efkârdan doğar .

MURATSPLAT

Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

Karahan Sarıoğlu

Bunları yapıp tamam'a mı tıklayacağım?

Bekliyorum yorumlarınızı arkadaşlar, mağdur bırakmayın beni lütfen. :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Nisan 2012 - 22:20:35

Arkadaşlar biriniz yardım edin lütfen, bugüne yetişmesi lazım.  :-\

heartsmagic

@Karahan Sarıoğlu, lütfen yanlış anlama ancak bu kadar soru soracaksan ve bu kadar acil cevap bekleyeceksen Ubuntu sana göre olmayabilir. Soru sormak doğal bir şey, ancak aramayla bulabileceğin şeyler konusunda tembellik yapacaksan emin ol Ubuntu'da çok ama çok zorlanacaksın demektir. Lütfen aklında olan şeyler için önceden cevaplanma ihtimallerine karşı forumda ve mümkünse Google üzerinde arama yap. İletilerini aradan makul bir süre geçmeden önce güncelleme, yeni ileti gönderme. Bu makul süre bizler için 24 saattir. İki saat içinde ücretli teknik servisler bile zor cevap verebiliyorken forumdan bunu beklemek bence haksızlık olur. Hele hele 20 dk. içinde ileti güncellemek hiç doğru değil.

Gelelim soruna, eğer E: bölümü USB belleğini işaret ediyorsa devam edeceksin yaptığın işleme. Yok, E: senin sabit diskinde bir yerse USB bellek her neyse onu göster, aksi takdirde diskindeki o bölümü biçimlendirmiş olursun.

Ubuntu kullanmak için Windows'u silmene gerek yok. Windows'un içine kuracaksan normal bir uygulama gibi kurulu Ubuntu. Sonradan kaldırabilirsin Program Ekle/Kaldır bölümünden. Yok diskinde bir yere kuracaksan ve Windows kalsın istiyorsan ek bölüm açman lazım. O da forumda anlatılmakta. Yok, Windows'u tamamen sileceksen o seçenek de mevcut kurulumda, fakat bence sen onu kullanma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Karahan Sarıoğlu

Uyarınız ve cevabınız için teşekkürler :)

UbuntuME

@heartsmagic Yeri değil ama merak ettim siz yazınca. Eğer karşıdaki kişi online ise ve iletisine cevap gelmişse cevap vermesin mi? Bunu merak ettim işte.
Penguen; Elmayı Pencereye fırlattı.

heartsmagic

@UbuntuME, tam anlayamadım soruyu. Eğer kendi iletisinin üzerine bir cevap gelmişse ve mesele konu dahilinde yürüyorsa zaten üyenin cevap yazması, yeni bir ileti geçmesi çok normal zaten. Aksi takdirde nasıl sorunlar çözülebilir ki? Bizim söylemek istediğimiz soru sorulduktan sonra örneğin birkaç saat içinde cevap gelmeyince ileti geçilmemesi.

@Karahan Sarıoğlu, anlayışın için teşekkürler. Forumda ve hatta Vikimizde kurulum yönergeleri ve anlatımları da mevcut. Oraya bakarsan nasıl kurabileceğini görürsün. Tek dikkat edeceğin nokta disk bölümlemesi yapmak, Ubuntu için bir alan ayırman gerekiyor.

Yok ben Windows'u silerim, tamamen Ubuntu kurarım eğer sorun yaşarsam da döner tekrar Windows kurarım diyorsan zaten mesele çok kolay. Kuruluma geçersin, "Tüm diski kullan" dersin olur biter.

Karahan Sarıoğlu

Bıktırdım sizi ama gerçekten bu son sorum  :-[

Dediğiniz her şeyi yaptım. Bundan sonra yapacağım şey wubi'yi açıp kurmak mı acaba?

UbuntuME

@heartsmagic Tamamen benim yanlış anlamamdan kaynaklanan bir soruymuş benimkisi, özür dilerim. Siz, "Hele hele 20 dk. içinde ileti güncellemek hiç doğru değil." yazınca, cevap gelmişse bile biraz geç cevap atsın gibi anladım. :D Tekrar özür dilerim. :)
Penguen; Elmayı Pencereye fırlattı.

bilgisever

usb'ye yazdırma işlemi bitti ise sistemi usb'den başlatacaksınız ubuntu açıldıktan sonrada ubuntu kur  diyip yönergeleri izlemeniz yeterli
Yönetim notu: İmzalarda da hakaret içerikli ifadeler kullanmak yasaktır.

heartsmagic

@UbuntuME, özür dilenecek bir şey yok, altı üstü yanlış anlama.

@Karahan Sarıoğlu, eğer Wubi ile kuracaksan yani Ubuntu'yu Windows'un içine kuracaksan zaten USB belleğe ihtiyacın yok. Ben sana bir yol tarif edeyim, onu kullan. Ancak Wubi ile dediğim gibi Windows'un içine kurarsın Ubuntu'yu. Zararı olur mu? Elbette olmaz, denemiş olursun. Eğer beğenmezsen de bir uygulama kaldırır gibi kaldırırsın Windows'tan. Sadece ara ara Wubi'de oluşan sorunları, gerçek kurulumda olduğu kadar detaylıca irdeleyemiyoruz ne yazık ki. En nihayetinde gerçek kurulum değil kendisi.

Gelelim benim önereceğim yola. Elinde bir ISO var değil mi? O ISO'yu Winrar veya hangi uygulamayı kullanıyorsan onunla görüntüle. Dikkat, açma sadece görüntüle. İçinden sadece Wubi.exe dosyasını arşivden dışarı çıkar. Sonra da ISO'nun yanına koy. Bundan sonra tek yapacağın şey Wubi.exe'yi çalıştırmak. Tekrar edeyim, ISO'yu tamamen dışarı çıkartmayacaksın, sadece görüntüleyecek ve içinden Wubi.exe dosyasını dışarı alacaksın.

Karahan Sarıoğlu

Hayır ben windows'un içine kurmak istemiyorum. Tam olarak kurmak istiyorum.. :/

Alıntı yapılan: bilgisever - 12 Nisan 2012 - 23:06:20
usb'ye yazdırma işlemi bitti ise sistemi usb'den başlatacaksınız ubuntu açıldıktan sonrada ubuntu kur  diyip yönergeleri izlemeniz yeterli

sistemi usb'den nasıl başlatıcam sayın bilgisever?

bilgisever

açılırken boot menü F11 tarzı bir yazı var altta boot menüsünü açmak için kaça basacağınızı söyleyen bende F11 mesela o yüzden öyle örnek verdim sizde kaçsa ona basıp boot menüsünden usb belleğin takılı olduğu portu seçin
Yönetim notu: İmzalarda da hakaret içerikli ifadeler kullanmak yasaktır.

heartsmagic

Eğer normal kurulum yapacaksan USB belleği tak bilgisayar, sistemi yeniden başlat ve eğer dizüstü kullanıyorsan açılışta en başta "Boot Options" denilen bölüme gir. F12 ile olabilir ve sana kısa bir süre tanır. Eğer dizüstü değilse normal yollarla BIOS'a gir ve oradan ayarla. Google'da "USB'den açılış" veya "USB'den boot" diye aratırsan farklı farklı anlatımlar bulman mümkündür sanırım.

Not: Cevap da gelmiş zaten.

Karahan Sarıoğlu

Teşekkürler yapıyorum, umarım olur.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Nisan 2012 - 00:22:10

Yeni işletim sistemimden, Ubuntudan herkese merhaba! Yardımlarınız için çok sağolun. Sizi çok yorduğum için, çok özür diliyorum. Ama sonunda oldu işte! Bende Ubuntu 11.10 kullanıyorum. Herkese buradan sevgiler, saygılar diyorum efendim :)

graindor

Hayırlı olsun.Merak ettim ilk iki ekran görüntüsünde Ubuntu teması mı var?Turuncu renk ,pencere düğmeleri filan?
Windows'ta Ubuntu teması oluyor mu?

if

altintasi

Kurmanıza sevindim. Hayırlı olsun. Lütfen @if'in de belirttiği gibi çözüldü olarak etiketleyin başlığı. Ayrıca forum ana sayfasında bulunan [ÖNEMLİ] Acemiler İçin İlk Durak [ÖNEMLİ]  başlığını inceleyin.
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

Karahan Sarıoğlu

Şuan verdiğiniz konuya bakıyorum @altintasi . Herkese tekrar teşekkür ediyorum buradan, çok yordum sizi. :)

-Ayrıca konunun başlığına "[Çözüldü]" ibaresi eklendi.