[Çözüldü] lamp sorunu

Başlatan asukaki, 02 Temmuz 2008 - 23:19:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asukaki

Merhaba arkadaşlar wiki sayfasından lamp server kurulumu için baktım. İlk başta tek tek yapmak istedim olmadı. yine beceremedim.

Sonra sudo tasksel install lamp-server
ile lamp serverı kurmaya çalıştığımda.
Uç birimde mavi sayfa geliyor "Paketler Kuruluyor" diyor orada "%0" da kalıyor. Yarım saat bekledim,bi saat bekledim olmadı yine hep aynı yerde kalıyor. Acaba sorun bende mi anlamadım ?

Not: Lütfen başlıklarımız daha açıklayıcı olsun.
Linux'la Her Şey Mümkün!

ufuk_k

İlginç, tasksel ile ilgili geçici bir sorun olabilir. Paketlerin adları da orada var, gerekli olanların. Komutla ya da synaptic'ten bularak kurabilirsin.

asukaki

İlk başta komutla denedim. Tek tek kurmayı. Yine "İt works" yazısı geliyor ama bu sefer sayfa açılmıyor. Ordaki yönergeleri adım adım takip ettip "public-html" oluşmuyor.Kendim oluşturdum olmadı hepsini sildim tekrardan. Ahh kafa bişiyi beceremiyorum  :'(
Linux'la Her Şey Mümkün!

ufuk_k

Anlamadım. Epey bir kontrol ettim, ama yine de bir hata yapmışsam komutlarda filan, belgenin ingilizcesini de kullanabilirsin, en azından komutlar için. En altta kaynak kısmında var adresi.

munirekinci

Tasksel kurulumu çok uzun sürüyor, ayrıca Gnome'u bozması sebebiyle Tasksel'i önermem.

it works yazdığına göre apache çalışmıştır.

Eğer /var/www dizinine yazıp çizmek istiyorsan;

sudo chmod 777 -R /var/www

asukaki

Hımm sorun verdiğini bilmiyordum ki zaten tıkanıyordu. Yazıp çizme işlemlerini yapabiliyorum. Dizine bi php dosyası oluşturup "localhost/a.php" mesela yazdığımda sayfa açılmıyor. Apache port 80: diyor. Direk "localhost" yazdığımda ise "it works" yazıyor.
Linux'la Her Şey Mümkün!

ufuk_k

Cache temizleyip oradaki komutla apache'yi yeniden başlat. Bir de eksik bir şey yapıp yapmadığını kontrol et.

sinan-tr

sudo tasksel install lamp-server

ben bu komutu

sudo tasksel remove lamp-server

diye kullandım. Biraz bekledim %18 falan oldu bir baktım nevar ne yok siliyor hemen kapattım sonradan ubuntuyu yenden başlattım ama açılmadı. Startx komutunu veriyorum açılır gibi oluyor sadece maus cubuğu gözüküyor öyle kalıyor.

Bu silinen paketleri tekrar nasıl kurabilirim. Ayrıca terminaldeyken internet bağlantısıda çalışmıyor.

heartsmagic

Neler silindiği öncemli. Ancak bence ilk olarak şunu dene:

sudo aptitude install ubuntu-desktop

veya

sudo aptitude reinstall ubuntu-desktop
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Terminalde İnernet bağlantısını başlatmak için de;
sudo /etc/init.d/networking restart
komutu işe yarayabilir.

sinan-tr

cevaplarınız için teşekkür ederim. heartsmagic internet bağlantısı olmadığı için o komutlar işe yaramıyor denemiştim onları ubuntu depolarından indirmeye çalışıyor ama indiremiyor.
erginemr senin verdiğin komutuda simdi denedim
restart atıyor ok diyor ama bağlantı gelmiyor.
aptitude görevler menusunden silinenleri geri almayıda denedim orda da geri alma başarısız dedi
kayıtlı dosyalarda aradım deb paketlerini ama onlarda yok. ubuntu dvd sinden kurayım dedim paketleri bu seferde dvd yi okumadı.

heartsmagic

Öncelikle internete neden bağlanmadığını çözmek lazım. Elle bağlanmayı deneyebilirsin.

sudo ifconfig eth0 192.168.2.5 netmask 255.255.255.0
sudo route add default gw 192.168.2.1

ile deneyebilirsin. Tabi bu kablolu için geçerli ve IP adresi ile modemin adresini kendime göre örnekledim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

@sinan-tr,

İnternet'e nasıl bağlanıyorsunuz?

sinan-tr

eternetle baglaniyorum.
Tesekkur ederim manuel baglanmayi denedim oldu silinen paketleri tekrar kurdum sorun kalmadı ikinizde cok sagolun.

erginemr

Çok sevindim. Geçmiş olsun.  :D

Başlığa [Çözüldü] ibaresi eklemek için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2917.0