[çözüldü]Linux'a geçiş yapmayı düşünüyorum

Başlatan burakare, 09 Mart 2012 - 05:27:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burakare

Arkadaşlar öncelikle merhabalar foruma yeni katıldım katılmamın sebebi windows'un bu virüs çilesinden kurtulmak istememdir şuan sistemim yarı durumda ölü vaziyette araştırmalarım neticesinde trojen virüsü bulaştığı teşhisini koydum yaklaşık 8 saat uğraşmama rağmen olumsuzluklardan dolayı linuxa geçiş yapamadım veya herhangi bi şekilde bilgisayarıma format atamadım.Madem bu işi erteledik sizlere katılmadan önce bi ön bilgi alıp daha kararlı bi başlangıç yapmaya karar verdim.[Nasıl başlarsan öyle gider] :)

Yarın ilk iş gidip bi boş cd alıp bilgisayarıma yalnızca linux u kurucam fakat bi kaç sorum * olacak
-Bi kaç yerde linuxun driverlerı otomatik tanıdığını gördüm doğrumudur? Eğer böyle bişey yoksa da elimdeki windows için uyarlı driverleri wine kullanarak linuxa kurabilirmiyim?
-Ben silkroad online diye bi oyun oynuyorum oyunlarda linux performansı nedir bilmiyorum belki deneyen olmuştur diye soruyorum bu oyunu linuxta açabilirmiyim ve tam olarak bana hangi dağıtım ve sürümü önerirsiniz

Şimdiden ilgilenen herkese  Teşekkür Ediyorum.
Saygılar.
;)

bilonemsi

sürüçü (driver) ile ilgili bir sorunun olacağını sanmıyorum belki 100 çeşit makineye kurdum hiç daha sürücü problemi yaşamadım..

oyuna gelince ona bişey diyemem wine konusunu bir incele istersen
uzak durun bağımlılık yapıyor...

http://www.qutuphane.com/

mustafayilmaz

Elindeki Windows sürücüleri Linux üzerinde çalıştıramazsın. Tavsiyem önce Linux'un tam olarak nasıl çalıştığına vakıf olmandır. Yani bir çalışma mantığı edinmen gerekir.
Onun dışında Sürücü konusunda herhangi bir sıkıntı yaşasan bile internette bir sürü döküman var. Bir şekilde mutlaka çalışır. Hiçbir sorun yaşamazsın. Tabi yeni kurup uğraşacaksan biraz sıkıntı yaşayablirsin ama iyi bir 'google' cıysan bu durum uzun sürmez.

Linux'ta oyun oynamak istersen Linux için yazılmış oyunları denemeni tavsiye ederim. Wine programını ben daha önce denedim ama pek verim alamadım. Yani Windows oyununu windows'ta oynaman daha performanslı olacaktır.

Kolay gelsin..

burk

@burakare forum sizin için tüm sorularınızı cevaplar niteliktedir, sizin şikayetlerinizle bizim tarafımıza geçen çok kişi olmuştur. O yüzden gerek kurulum öncesi, gerek sonrası için lütfen biraz araştırma yapın.

burakare

kurulum öncesi için biraz araştırma yaptım fakat exe uzantılı çoğu dosyayı açabileceğim yazıyordu forumlarda birazdan bi linux cd si yapıp kurmaya başlıycam teşekkürler ilginiz için arkadaşlar artık wireless driverımı kurmayı başarabilirsem forum atekrar yazarım iyi akşamlar herkese saygılar...
;)

heartsmagic

.exe konusunu unutup muadillere yönelmen bence daha yerinde olur. Zira mesele tam olarak senin düşündüğün gibi değil, istediğin uygulamaların çalışacağının hiçbir garantisi yok. Sürücüler içinse .exe olanları kullanmayacağını bilmen gerekiyor.

Silkroad'u da forumda araştırabilirsin, mevcut başlıklar var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burakare

arkadaşlar ubuntuyu kurdum fakat xp yi silmeden kurdum biraz ubuntuda vakit geçirdikten sonra xp yi silip komple bunu kullanmayı düşünüyorum hoşuma gitti herşeyiyle teşekkürler hepinize.
;)