Ubuntu'da XP ISO'su Yazdırma

Başlatan TntonE, 09 Mart 2012 - 10:55:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TntonE

Kolay gelsin herkese, sorum olcak size.

Ubuntu işletim sisteminde .iso dosyasını CD ye yada flasha kurabilirmiyiz yani XP kuracağım format atacağım . XP işletim sisteminde cdrom boş CD okumuyor daha doğrusu virüs olduğundan flashı bile biçimlendirmiyor bu işlevleri Ubuntu'da yaparbilir miyim .. Kısacası Ubuntu'da XP format CD si yada usb kuracağım format atacağım.

Şimdiden teşekkürler cevap için

Saygılarımla...

Düzenleme notu : Yazım kurallarına dikkat ediniz lütfen.

umutubuntu

Brasero ile herhangi .iso uzantılı bir işletim sistemi kalıbını başlatılabilir olarak CD, DVD'ye yazabilirsiniz.
Ayrıca yanılmıyorsam Unetbootin ile flash belleklere Windows kalıbı yazdırılabiliyor.
Forumda arama yaparak ilgili programlarla ne şekilde bir ortam oluşturulabileceğinize dair bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

TntonE

CD ROM burda da boş CD yi okumadı prgramla bakacağım, teşekkürler.

mustafayilmaz

elindeki iso'yu loopback sürücü olarak mount edebilirsin.

sudo mount -o loop isodosyasi.iso /media/cdrom0

Sonra CDROM0 içindeki dosyaları bir yere kopyalayıp erişim haklarını değiştirirsen, üzerinde istediğin değişikliği yapabilirsin.

Umarım yardımcı olmuştur.

Kolay gelsin.

TntonE

CD ROM ' da değil dosyalarim internetten indirdim.unetboot dediğiniz program windows la alakası yok bütün işletim sistemi var windows xp yok

umutubuntu

Unetbootin'de dağıtım seçme yapmadan alttaki disk image bölümünden Windows .iso'sunu göstererek kurulum yapacaksınız.
Kurulum yapılacak flash diskin önceden Fat32 şeklinde biçimlendirilip başlatılabilir yapılması gerekli.
Daha detaylı kullanım bilgisi için forumda ve Google'da arama yapabilirsiniz.

TntonE

Birazdan yeniden deniyecem .. sağolun tekrardan