Dağıtım Tercihi

Başlatan Lexmark, 25 Şubat 2012 - 13:01:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lexmark

Selamün Aleyküm Herkese Kolay Gelsin

Xubuntuyu ben dün aksam kurdum güncellestirmeleri yaptım bilgisayarı yeniden baslattım
Ardından Yazılım Menüsünden Chrome ve SMplayer'ı İndirdim Ardından Bilgisayarı kapattım
Yarın sabah actım ekran siyah olarak geldi fare imleci gözüküyor ancak siyah sekilde ekran vardı
Bilgisayarı resetlediğimde yine aynı ekran geldi tekrar kurmak istemedim
bilgisayarı XP'ye Formatladım tekrar su anda lubuntuyu indirdim kurcam sizce nasıl ?

Bilgisayarımın özellikleri 512 ddr ram
256 ekran kartı
intel 3.00 ghz anakart
Bilgisayarım eski bir bilgisayar bana en iyi sistem hangisidir
Benim Yapacaklarım bilgisayarda oyun değil
İnternetten film indircem izleyecem o kadar
Yani İnternet Hızı İndirme Hızı Film İzlemek İstiyorum
Görsellik önemli değil hızlı olsun yeterli

TEŞEKKÜRLER

if

@Lexmark, dağıtımı kaldırmadan önce burada sorunu çözmeye çalışabilirdik.

O özelliklerle Ubuntu kullanabilirsiniz ancak ram yiyen kimi uygulamaları ve servisleri kaldırmanız gerek. Yoksa randımanlı kullanamazsınız. Gnome3 denenebilir.

altintasi

Lubuntu ya da sorun yaşadığınız Xubuntu da olabilir. @if'in de dediği gibi sorunu çözmeye çalışmayı gözardı etmeyin..
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Lexmark

Alıntı yapılan: if - 25 Şubat 2012 - 15:39:31
@Lexmark, dağıtımı kaldırmadan önce burada sorunu çözmeye çalışabilirdik.

O özelliklerle Ubuntu kullanabilirsiniz ancak ram yiyen kimi uygulamaları ve servisleri kaldırmanız gerek. Yoksa randımanlı kullanamazsınız. Gnome3 denenebilir.

Söyle bir durum varki bilgisayar ekranı gelmiyordu yani tarayıcıya da giremiyordum halledilebilecek birşey değildi
Ben Lubuntuyu kursam siz bana kaldırılacak uygulamalar ve servisleri söyler misiniz ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Şubat 2012 - 11:01:58

Alıntı yapılan: altintasi - 25 Şubat 2012 - 22:30:16
Lubuntu ya da sorun yaşadığınız Xubuntu da olabilir. @if'in de dediği gibi sorunu çözmeye çalışmayı gözardı etmeyin..

Dediğim gibi tarayıcıya giremiyordum masaüstü gelmiyordu

if