Pardustan Ubuntuya geçmek

Başlatan utoto, 25 Şubat 2012 - 19:23:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utoto

Merhabalar:) ben geçen yıl ubuntudan pardusa geçtim denemek amaçlı, daha sonra işe başladığımdan pek fazla uğraşamadım, şimdiyse okul projem için ubuntu 10.04 ü kurmam gerekiyor. Ancak şöyle bir sorum olacak; şuan bilgisayarımda pardus ve win7 birlikte çalışıyor pardusla gelen grub ekranla açıyorum bilgisayarı. Ubuntuyu kurduğumda pardusun grub ekranıyla çakışması söz konusu mudur? bilgisayarım açılmazsa win7yle birlikte iş yeri projelerim gibi çok önemli birçok veriyi kaybedicem. pardusun olduğu bölüme ubuntuyu kurarken format attığımda grub sorunu yaşamam değil mi?

gecegezen

pardusun kurulu olduğu bölümü formatlıyacanız için pardus grub silinicektir, ama ubuntu kurulduğunada ubuntunun grubu windowsu gene tanır.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

barış

GRUB denilen açılış yöneticisidir. Yani, işletim sistemlerine göre az değişiklik gösterir ya da hiç göstermez diyebiliriz. Ubuntu'nun kullandığı da GRUB Pardus'un kullandığı da GRUB. O yüzden aynı şekilde ayarlanabilir kanımca bir değişiklik olmaz.

GRUB sorunu yaşamazsınız @gecegezen doğru söylemiş. Yaşarsanız da forumda bir çok konu var bu başlık için açılmış.

Bu arada tüyo olarak, sanırım ayarlar için, Pardus Göç Aracı'nı kullanmayı deneyebilirsiniz :) (işe yarar mı bilmiyorum)