Ubuntu 11.10 SD Kart Formatlama

Başlatan hedzuben, 18 Şubat 2012 - 19:00:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hedzuben

Merhabalar! elimde bir micro sd kart var. xp de formatlayamadim. yazmaya karsi korumali hatasi aldim. ubuntunun yeni surumunu actim ama masaustu cok degismis. hicbir uygulamayi bulamiyorum. Bu karti formatlamak konusunda bana yardimci olabilir misiniz. bu arada kartin uzerinde herhangi bir centik yok. zaten kucucuk.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Şubat 2012 - 19:37:50

Zor bela Gparted'i buldum. Ama o da `unable to open. read only file system` hatasi verdi.

surda da biseyler anlatmis. yazanlari denedim ama delete partititon yapip apply diyince yine read only hatasi veriyor

http://www.ehow.com/how_12008798_format-gparted-sd-card-read-only.html

furkankalkan

hafıza kartının kilidi açık mı ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

hedzuben

Yukarıda da belirttiğim gibi kartın üzerinde kilit tarzı bir çentik yok. aşağıdakine benziyo aynı.

http://i.sdlcdn.com/img/product/main/large/SanDisk_Micro_SD_Card_2GB_Mobile_RTL_PR_M_1_2x.jpg

heartsmagic

Hem Windows'ta hem Ubuntu'da aynı sorun oluyorsa iki ihtimal var ortada:

1. Kilit var, sen görmüyorsun.
2. Kart donanımsal olarak zarar görmüş durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hedzuben

Kilidi görmemiş olabilir miyim bilmiyorum ama kart aynı resimdeki gibi işte. Donanımsal olarak zarar görmüşse bir şey diyemem tabi. Ben belki yazılımsal olarak bir zorlama yapılabilir diye düşünmüştüm kilidi açmak için.

furkankalkan

microSD kartlarda bildiğim kadarıyla kilit çentiği yok. Peki kartı telefona takıp öyle biçimlendirebiliyor musunuz ? Cevabınız olumsuzsa küçük bir ihtimal da olsa kart bozulmuş demektir.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

zeusmaster

mikro sd kartlarda kilit çentiği yok.Bir araştırma yaptım.micro sd kartı önce kart adaptörüne takıp ordan çentiğini kaldırdıktan sonra sorun düzeliyormuş.
Up and Running...