Ubuntu kurmak istiyorum ama....

Başlatan simu, 09 Mart 2012 - 16:10:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

simu

Merhaba arkadaşlar....Lg X130 netbook sahibiyim. Win 7 kuruluydu ancak bazı sebeplerden dolayı win 7 yi silip ubuntu kurmak istiyorum. Hard diskim iki bölüm. ubuntuyu C ye kuracağım, D deki dosyalara erişimim olabilir sanıyorum. Ancak D de 40 gb kadar boş yerim var.Onu ubuntu üzerinden kullanabilir miyim veya o boş alanı kullanabilmek için neler yapmalıyım?

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: simu - 09 Mart 2012 - 16:10:24
Merhaba arkadaşlar....Lg X130 netbook sahibiyim. Win 7 kuruluydu ancak bazı sebeplerden dolayı win 7 yi silip ubuntu kurmak istiyorum. Hard diskim iki bölüm. ubuntuyu C ye kuracağım, D deki dosyalara erişimim olabilir sanıyorum. Ancak D de 40 gb kadar boş yerim var.Onu ubuntu üzerinden kullanabilir miyim veya o boş alanı kullanabilmek için neler yapmalıyım?

d deki dosyalarına erişebilirsin,değiştirebilirsin,silebilirsin. d deki 40 gb yi ubuntu üzerinden kullanmak ne demek?c ye ubuntuyu kurduğun zaman.bilgisayarının istediğin yerine istediğin şeyi yapabilirsin :) sorun çıkmaz.

simu

Demek istediğim, D üzerinde dosyalarım olduğu için D yi biçimlendirmeyeceğim NTFS olarak kalacak. Ubuntu bu dosya sistemi üzerine,bundan sonra indireceğim veya bilgisayara yükleyeceğim dosyaları kaydedebilecek mi?

hatalar205

Alıntı yapılan: simu - 09 Mart 2012 - 18:09:14
Demek istediğim, D üzerinde dosyalarım olduğu için D yi biçimlendirmeyeceğim NTFS olarak kalacak. Ubuntu bu dosya sistemi üzerine,bundan sonra indireceğim veya bilgisayara yükleyeceğim dosyaları kaydedebilecek mi?
Windows kuruluyken D de ne yapabiliyorsan aynılarını yapabilirsin.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: simu - 09 Mart 2012 - 18:09:14

yok sadece c ye format atarsan d ye hiç birşey olmaz.istediğin gibi kullanırsın,verikaybın olmaz.aynı windows format mantığı.

simu

tamam o zaman. cevap verdiğiniz için teşekkür ederim...