SSL Network extender Mozilla hatası

Başlatan lyalcin06, 10 Şubat 2012 - 18:27:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lyalcin06

Merhaba ubuntu 10.04 LTS sürüm kullanıyorum.Son güncelleme yapana kadar mozilla firefox dan Check Point
---https://212.154.32.154 vpn üzerinden  sistemimize giriyordum.Son yazılım güncelleme var uyarısı verince güncelledim ve artık giremez oldum mozilla sürümünü 10.0.1 sürümüne yükseltigini fark ettim ve bu hatayla karşılaştım.Güncellemelerin bir listesini görme sansım varmı neyin bu hataya sebep oldgunun nasıl ögrenebilrim.

bytan

grep upgrade /var/log/dpkg.log

Ya da daha ayrıntılı bilgi için dpkg.log dosyasının içerisine bakabilirsin.

Bu arada sorun sadece firefox'a mı özgü? Eğer böyleyse konunun yerini değiştirebiliriz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

lyalcin06

teşekkürler ilginize

liste ayıklama yapma şansım varmı biraz kalabalık sorun yaşatan update kaldırmak için komut nedir veya nasıl kaldırabilirim.

heartsmagic

Sorun zaten Firefox'un son sürümü değil mi? Kullanılan sistem nasıl bir şeyse son sürümle uyumlu değil muhtemelen. Kaldırmaya kaldırırsın da, tekrar kursan bile yeni sürüm Firefox gelecektir. Eski sürümden bir paket bulup kurman gerekir. Bunun yerine kullanılan sisteme el atmak mümkünse atılmalı bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lyalcin06

Merhaba Üstad,,
Daha önce Kullanıdıgım  firefox sürümüm 3.6.18
Kullandıgım uygulama SSL Network extender  ile https://212.154.32.154 portu üzerinden vpn ile bir yazılıma baglanıyorduk.
aşagıdaki update işlemini ayıkladım bunu yapınca https tarafına giremiyorum.Dediginiz gibi update yapınca 10.0.1 sürüme yükseltti ne yaparsam yapayım eski sürem dönemedim.Benim açımdan sorun olan olayıda bir türlü düzeltemedim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Normal depolarda eski sürümü bulmak zor sanırım, yer değiştirmiştir paketler. Belki PPA'lar üzerinden bakabilirsin eski kullandığın sürüme. Fakat Firefox'u geri döndürmekten ziyade daha önce söylediğim gibi hizmet aldığın servisi düzeltmek/düzelttirmek mümkünse onu dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lyalcin06

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Şubat 2012 - 14:54:15
Normal depolarda eski sürümü bulmak zor sanırım, yer değiştirmiştir paketler. Belki PPA'lar üzerinden bakabilirsin eski kullandığın sürüme. Fakat Firefox'u geri döndürmekten ziyade daha önce söylediğim gibi hizmet aldığın servisi düzeltmek/düzelttirmek mümkünse onu dene.

Teşekkürler biraz daha kurcalayım ilgini çok teşekkürler.