Airties rt-204 kablosuz modem

Başlatan agritux, 06 Şubat 2012 - 09:21:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Herkese merhaba,
Şu ana kadar hep kablolu modem ile bağlantı kurdum. Ama artık bir kablosuz modem ihtiyacı doğdu.
Merak ettiğim, rt-204 model modemi kullanan var mı?
Ben kablolu modemlerde hiç yazılım kurmaz, el ile modem arayüzünden işlem yapardım.
Kablosuz modemde sanırım yazılım kurma ihtiyacı doğuyor.
Linux ile sorun yaşar mıyım?
Sorunsuz kullanabilir miyim?
Modem nasıl bir modemdir? Çekimi bağlantısı vs iyi midir? Tavsiye eder misiniz?
Fiyatı uygun olduğu için bu modele yöneldim.

Ozmo

ilk önce kablo ile bilgisayara bağla eğer eth çıkışı yoksa kablosuz bağlan sıfır alınan modemlerde ilk başta şifre yoktur varsa bile kullanma kılavuzunda yazar gerisini web ara yüzünde yaparsın... bende'de linksys access point var yanında cd verdiler yüzüne bile bakmadım :)

agritux

Aldım ürünü internet üzerinden. Bir iki güne elime geçer. İnternette çok yorum yapmışlar v2 için bağlantı kopuyor demişler. V3 için herhangi bir yorum bulamadım. Umarım giderilmiştir. Kullanan varsa diye sorayım dedim. Arayüze kablo ile girip ayar yapmak aklıma gelmemişti :) teşekkürler.

Bu arada piyasa fiyatı 75tl. Ben 49TL ye aldım. Sıfır adıma faturalı. İhtiyacı olan olursa diye söylüyorum. Stoklarla sınırlıymış. Gg'da günün fırsatı.

matrax_41

Kablo ile bağlanmanıza gerek yok. Kablosuz olarak bağlanıp web arayüzüne girebilirsiniz modemin. Kablolu olarak bağlanmaktan bir farkı yok. Ayarları yaparken şifre koymayı unutmayın sadece.

agritux

Şifre işi var değilmi birde :) Bugün gelir sanırım. Bakalım. Teşekkürler herkese.