3g internet bağlantısını laptoptan kablosuz olarak yayınlamak

Başlatan andacm, 27 Ocak 2012 - 22:55:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

andacm

Arkadaslar avea 3g modemim var. bağlantımı kablosuz olarak başka bilgisayar veya cep telefonumdan kullanabilir miyim? yani laptopu wifi router gibi kullanabilir miyim? normal kablolu bağlantıyı kablosuz yapabiliyorum ama 3g'yi başaramadım.

hatalar205

Ben iki ubuntu yüklü bilgisayarı o şekilde kullanıyorum. 3g kullanan bilgisayarda ad-hoc bağlantısı oluşturdum. Diğer ubuntu yüklü bilgisayardan bu ad-hoc bağlantısına bağlanarak internete bağlanabiliyorum. Ama windows yüklü bir bilgisayardan bu şekilde internete giremedim bilginiz olsun.

burk

@andcm şu parmak modemler konusunda hiç tecrübem yok ama şu tipte bir konu var, bir bak lütfen;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=27059.0

andacm

Alıntı yapılan: hatalar205 - 27 Ocak 2012 - 23:34:42
Ben iki ubuntu yüklü bilgisayarı o şekilde kullanıyorum. 3g kullanan bilgisayarda ad-hoc bağlantısı oluşturdum. Diğer ubuntu yüklü bilgisayardan bu ad-hoc bağlantısına bağlanarak internete bağlanabiliyorum. Ama windows yüklü bir bilgisayardan bu şekilde internete giremedim bilginiz olsun.

bunu nasıl yaptıgını anlatabilirmisin ayarlar nasıl olacak? ben androidlu telefonla bağlanmak istiyorum. senin ayarlarında deneyeyim olacakmı bakalım

hatalar205

Sağ üstteki bağlantı simgesine sağa tıklıyoruz. Yeni kablosuz bağlantı oluştur seçeneğini seçiyoruz. Açılan pencerede önce ağ adı yazıyoruz, sonra kablosuz güvenliği kısmından istediğimiz şifreleme yöntemini seçiyoruz, sonra şifreyi giriyoruz. Önce web 128-bit parola olarak deneyin sorunsuz çalışırsa daha sonra istediğiniz şifreleme yöntemine çevirirsiniz.  Oluştur'a tıklayınca otomatik olarak bağlanıyor zaten. Eğer 3g bağlıysa başka bir linux yüklü bilgisayardan sorunsuz olarak bağlanabiliyor olmanız lazım. Daha önce belirttiğim gibi bu yolla windows yüklü bilgisayardan bağlanamadım. Telefonla da hiç denemedim. Kolay gelsin.

andacm