FTP de bir dizine izin verme

Başlatan kuzgun, 09 Ocak 2012 - 14:11:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuzgun

Merhaba Arkadaşlar,
EHCP ile oluşturduğum bir domain altında anonim bir FTP kullanıcısı açtım. Fakat; bu hesaptan dosya silme ve yükleme yetkisini nasıl alabilirim? Sadece dosyalara, programlara göz atma ve download hakkı vermek istiyorum.

heartsmagic

Hangi sunucu kullanılıyor, vsftpd mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kuzgun

Evet, vsftpd kullanıyormuş.
O dizinin chmod ayarını dosyaları manuel atmak için 0777 yapmıştım. Fakat şuan ftp ile bağlanınca hiç bir şeyi kendi makinama indiremiyorum. Şöyle bir hata veriyor :
Yanıt:   550 Failed to open file.
Hata:   Kritik dosya aktarım hatası

heartsmagic

EHCP vsftpd'yi kendi yöntemiyle özelleştiriyor sanırım. Yapılandırma dosyalarına bir bakabilirsin istediğin kısıtlamalar için. Fakat son belirttiğin sorunun neden kaynaklanıyor bilemiyorum.

ehcpdeveloper

Alıntı yapılan: kuzgun - 09 Ocak 2012 - 14:11:56
Merhaba Arkadaşlar,
EHCP ile oluşturduğum bir domain altında anonim bir FTP kullanıcısı açtım. Fakat; bu hesaptan dosya silme ve yükleme yetkisini nasıl alabilirim? Sadece dosyalara, programlara göz atma ve download hakkı vermek istiyorum.

bu özellik direk yok.
şöyle bir yol olabilir: kullanıcıyı ehcpden farklı dizine ftp ekleyip, (http://localhost/ehcp/?op=addftptothispaneluser  urlsi)
sonra, /etc/vsftpd_user_conf/ dizini içindeki kullanıcının vsftpd confi dosyasına readonly ayarı yaparsınız.
ama, busefer de, yeni bir ftp eklediğinizde yaptığınız ayar ehcp tarafından resetlenir.
ama buna benzer şekilde kendiniz bir yöntem geliştirebilirsiniz.

buna benzer (readonly v.b.) özellikleri ehcpye ilerleyen vesiyonlarda ekleyeceğim, başka isteyenler de oldu.
php bilenler, direk ehcp içindeki classapp.php dosyasından özelleştirebilir.

heartsmagic

EHCP için isteklerin doğrudan cevaplanması en başta beni memnun ediyor, teşekkürler.