Görme Engelliler için Açık Kaynak kodlu işletim sistemi projem:BlendOs

Başlatan furkankalkan, 19 Ocak 2012 - 21:55:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

furkankalkan

Arkadaşlar, aslen TÜBİTAK Proje Yarışması için yaptığım projemin kodlarını yarışmaya katılmaktan vazgeçtiğim için github a açmış bulunmaktayım. (Proje Linkini ve git kodunu aşağıda bulabilirsiniz.)
Sistemin işleyişine şöyle bir değinirsek  Arch Linux ve TTY (komut satırı) tabanlı ses sentezlemek için eSpeak motorunu kullanan bir sistem.Sistemin kalbini ilgili programın çıktılarını düzenleyip okuyan Bash Script kodları oluşturuyor. Temel prototip sistemle günlük birkaç işi halledebilmememe rağmen tam anlamıyla kullanım için hazır değil. Açık kaynak olduğu için siz de görme engelli arkadaşlarımızın bilgisayar kullanımına katkıda bulunabilirsiniz.

Proje Linki : https://github.com/brainhack3r/Blend-Os-Project
Git Kodu : git@github.com:brainhack3r/Blend-Os-Project.git
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

Çok samimiyim, uzunca bir süredir yeni bir proje için bu kadar sevinmemiştim. Kod yazma gibi bir becerim olmadığı için doğrudan destek olamam ancak diğer türlü sıkıntılarda elimden geleni yapmak isterim.

Hem teşekkür ediyor hem de iyi çalışmalar diliyorum @dewilman.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aequitas

Harika bir fikir, eminim çok ses getirecek bir sistem olacak.

Muadili olan bir dağıtım var mı piyasada?

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

furkankalkan

Alıntı yapılan: Aequitas - 20 Ocak 2012 - 18:38:52
Harika bir fikir, eminim çok ses getirecek bir sistem olacak.

Muadili olan bir dağıtım var mı piyasada?

Muadili olan dağıtım olup olamdığı hakkında bilgim yok fakat bizde orca ,windows da windows eyes benzeri programlar olduğunu biliyorum.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aequitas

Linux dünyası ne kadar güzel. Kimse bir karşılık bile beklemeden görme engelli insanlar da teknolojiden en iyi şekilde faydalanabilsinler diye bir şeyler yapıyor. Zaman ayırıyor, ki günümüzde neredeyse en kıymetli şeylerden biri. Bu zamanda toplum olarak bence en çok özlemini duyduğumuz şeylerden biri de bu paylaşma, yardımlaşma, güleryüz.. Ne kadar güzel ya.. Ve böyle güzellikleri görünce insan gerçekten içinden "keşke ben de bir şeyler yapabilsem" diyor. Özgür platforma bir şekilde katkı sağlayan herkese buradan saygılarımı iletiyorum izninizle. Bu gerçekten çok önemli bir şey.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)