Mageia 2 için yeni planlama

Başlatan decent, 25 Ekim 2011 - 03:43:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Mageia 2 sürümü biraz gecikecek.

Özet olarak;

Alıntı Yap"GNOME veya KDE gibi büyük projeler için yayın tarihleri ​​ilan edildikten sonra,  son kararlı sürümleri sistem ile bütünleştirmek ve favori dağıtımınızı daha kaliteli sunabilmek için  Mageia 2 final sürümünü 3 Mayıs 2012' ye ertelemeye karar verdik."
deniliyor.

İşte yeni planlama :

Alpha 1: 2011 Kasım 16
Alpha 2: 2011 Aralık 14
Alpha 3: 2012 Ocak 12
Beta 1: 2012 Şubat 21
Sürümleri dondurma: 2012 Mart 7
Geliştirme süreci dondurma: 2012 Mart 7
Yapıt dondurma: 2012 Mart 10
Çeviri dondurma: 2012 Mart 10
Beta 2: 2012 Mart 15
Bültenleri dondurma: 2012 Nisan 7
Sürüm adayı (RC): 2012 Nisan 10
Final sürüm: 2012 - 3 - Mayıs

İlk alpha sürüm önümüzdeki 3 hafta içinde geliyor...

http://blog.mageia.org/en/2011/10/22/new-planning-for-mageia-2/

barış

Ben daha dün kurdum çok da beğendim Mageia 1'i. KDE çok hızlı, çok kararlı olmuş şu anlık bunu diyebilirim. Hatta netbookumda Gnome 2.x ten bile daha güzel, hızlı çalışıyor KDE 4...

decent

Mageia, KDE ile çok güzel bütünleşmiş dağıtımlar arasındadır.
Mageia KDE sürümünü kullanan kimi kullanıcıların ilk değerlendirmesi, "KDE mi, Gnome' mu şaşırıyorum" şeklinde.

superjax

bu kadar övgüden sonra bide yaşadığım dağıtım arayışı sonucu bu dağıtımı denemek istiyorum şu an indiriyorum:)

burk

Alıntı yapılan: barış - 15 Ocak 2012 - 09:15:58
Ben daha dün kurdum çok da beğendim Mageia 1'i. KDE çok hızlı, çok kararlı olmuş şu anlık bunu diyebilirim. Hatta netbookumda Gnome 2.x ten bile daha güzel, hızlı çalışıyor KDE 4...
Ben KDE'yi bıraktığımda bilgisayarları inanılmaz derecede zorlayan bir arayüzdü, kaç yorumdur ne kadar hızlı olduğunu okuyorum, tekrar deneme zamanı gelmiş demek ki.

if

superjax

sanal makine de deneyeceğim, aklımda ubuntu yanına kurmak umarım sorun çıkarmaz

travego0403

Mageia deneyecekler için bir bildirim geçeyim buraya yardımı olur belki.

Mageia kurduktan sonra grub2 ile Ubuntu ve Mageia kullanabilirsiniz. Fakat grub2 ayar dosyasını işlerken Mageia nın bulunduğu disk bölümünü yanlış görüyor. Mesela sda5 e kurulu olsun. Ayar dosyasında bir yerde bunu sda4 bir yerde sda5 şeklinde işliyor. Bunu elle düzeltmeniz gerekiyor.  ;)

Bilgisayarımda KDE ile anlaşan en iyi dağıtımdı Mageia 1.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

zeusmaster

Alıntı yapılan: travego0403 - 15 Ocak 2012 - 22:43:59
Fakat grub2 ayar dosyasını işlerken Mageia nın bulunduğu disk bölümünü yanlış görüyor. Mesela sda5 e kurulu olsun. Ayar dosyasında bir yerde bunu sda4 bir yerde sda5 şeklinde işliyor. Bunu elle düzeltmeniz gerekiyor.  ;)

Sanırım bende kendi doğru kurmuş :D Benim daha da karıştırmam dan korktu sanırım :D
Bu arada bende denedim baya hızlı ve kararlı geldi bana.
Up and Running...

travego0403

Bilemiyorum neden olduğunu, ben başıma geleni yazdım.  :D
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

superjax

ben KDE de pardusu tanırım bide bu dağıtıma bakalım, pardus dağıldı dağılacak gibi zaten

decent

Kullanmak isteyenlere Mageia 1 tavsiye ederim.
Mageia 2 kullanmak isteyenlerin en azından beta sürümü beklemelerini öneririm.