Openbox ve Gtk 3

Başlatan assasin, 07 Ocak 2012 - 19:24:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

assasin

Openbox' daki  gtk 3 uygulamalarının pek düzgün görünmediği malum. İnternette yaptığım araştırma sonucu gtk temasını ayarlayabildim ancak simge setini değiştiremedim. Nasıl yapılacağı konusunda bilgisi olan var mı?

[eklenti yönetici tarafından silindi]
"Gerçeğin bilgisi deneyle başlar, deneyle biter." Einstein

if

@assasin, openbox sürümü kaç? Tema değiştirmek için hangi uygulamayı kullanıyorsun? ~/.gtkrc-2.0 içeriğini değiştirmeyi denedin mi?

assasin

Sürüm 3.5. Temayı elle değiştiriyorum çünkü bu gtk3 teması. gtk2rc ile bi alakası yok. değiştirmek için tema içeriğini ~/.config/gtk-3.0 içine kopyalamak gerekiyor.

eribol

Simge teması masaüstü yöneticisini(daha doğrusu dosya yöneticisini ama ayarı masaüstü yöneticisinin uygulamalarıyla yaparız) ilgilendiren bir durum diye biliyorum. Hangi masaüstü yöneticisini kullanıyorsanız, onun ayar penceresiyle oynamalısınız.

furkankalkan

11.10 kullanıyorsanız openboxu gnome sessionla çalıştırmayı bir deneyin derim :)
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

assasin

Gnome sessionla başlatınca bütün gnome bileşenlerini başlatıyor unity dahil. masaüstü yöneticisiyle alakalı olmamalı çünkü openboxla başlatınca masaüstü bileşeni yüklemiyor.

furkankalkan

openbox autostart dosyasina killall unity-launcher ve killall unity-panel yazinca unitynin ucmasi gerek ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

assasin

Sonuçta bu gnome bağımlılıklarını başlatmaz mı? ben openboxu hafif bir masaüstü olduğu için kullanıyorum.