[Çözüldü]Linux Mint'den Ubuntu'ya Geçiş

Başlatan turuncu, 09 Ocak 2012 - 19:57:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

Herkese merhaba.
Dün netbookuma (atom işlemci, 2gb ram, intel 256mb ekran) daha performanslı kullanabilmek için usb yardımıyla Mint kurdum.Ancak windowsa geri dönmeyeceğim için sildim ve hddnin tamamına yükledim.Şimdi ise netbookun gereksiz kasmalarından ve sıkıldığımdan dolayı Ubuntu'ya geçmek istiyorum.
Aynı usbye tekrar ubuntu.iso yazdırıp yükleyebilir miyim ?

burk

Elbette yüklenebilir, Mint'in iso dosyası için yapıtğının aynısını Ubuntu'nun iso dosyası için yapacaksın, bir fark yok yani.

turuncu

Alıntı yapılan: burk - 09 Ocak 2012 - 20:07:09
Elbette yüklenebilir, Mint'in iso dosyası için yapıtğının aynısını Ubuntu'nun iso dosyası için yapacaksın, bir fark yok yani.

Teşekkürler indirmeye başlıyorum, peki ikisi yanyana olur mu ?

burk

Tabi olur, neden olmasın, bunun için gerek Wiki'de gerekse forumda yeterli sayıda anlatım mevcut, incelemek işe yarayabilir. :)

turuncu

Alıntı yapılan: burk - 09 Ocak 2012 - 20:14:54
Tabi olur, neden olmasın, bunun için gerek Wiki'de gerekse forumda yeterli sayıda anlatım mevcut, incelemek işe yarayabilir. :)

Acemiliğimi ve hevesimi mazur görmeyin lütfen ;D son iki soru :
1-Bu usb'nin içindeki linux dosyalarını nasıl silerim?Az önce del tuşu ile sildim ama hala dolu gözüküyor.
2-Ekrandaki bozuklukların sebebi sizce nedir?:
http://dl.dropbox.com/u/49383641/Screenshot%20at%202012-01-09%2020%3A23%3A59.png

En üst kısımdaki bar yerinde şekiller mevcut.

if

@winkan, DEL tuşuna basıp sildiyseniz silinen dosyalar parmak bellekteki çöp kutusuna taşınmıştır. Ctrl+h ile gizli dosyaları görüntüleyebilir ve çöpü boşaltabilirsiniz. Ekran görüntüsünü görüntüleyemedim.

turuncu

Resmi güncelledim teşekkürler.
Sorun ise, ekranın tamamını belli renkler kaplıyor ama mausla üstünden geçince düzeliyor.Sorun grafik kartında olabilir mi?

if

@winkan, ekran kartı sürücüleri neden oluyor olabilir. Ubuntu'yu yüklediniz mi?

turuncu

Henüz yükleyemedim daha indiriyorum.
Ubuntu'da da umarım olmaz aynı hata.

if

turuncu

Yardımlarınız için çok teşekkürler.Sayenizde öğreniyoruz.

burk

@winkan ilk sorun için eğer iso dosyasını yazdırmak için yer açamaya çalışıyorsan zaten başlangıç diski oluşturma işlemi sırasında bellekteki veriler silinecektir. Başka bir şey için topluca silmek istiyorsan da belleğe sağ tık yapıp istediğin formatta biçimlendirebilirsin. Diğer sorun içinse bir fikrim yok ne yazık ki...

if

Rica ederim @winkan, öğretecek pek bir şey bilmesem de tecrübelerimi aktarıyorum.

turuncu

Alıntı yapılan: burk - 09 Ocak 2012 - 21:14:33
@winkan ilk sorun için eğer iso dosyasını yazdırmak için yer açamaya çalışıyorsan zaten başlangıç diski oluşturma işlemi sırasında bellekteki veriler silinecektir. Başka bir şey için topluca silmek istiyorsan da belleğe sağ tık yapıp istediğin formatta biçimlendirebilirsin. Diğer sorun içinse bir fikrim yok ne yazık ki...

Alıntı yapılan: if - 09 Ocak 2012 - 21:15:26
Rica ederim @winkan, öğretek pek bir şey bilmesem de tecrübelerimi aktarıyorum.

Tekrar sağolun.İyi forumlar:)

burk

Kendi adıma rica ederim. :) Küçük bir hatırlatmada bulunayım, şayet konuyu açtığın sorunların çözüldüğüne inanıyorsan başlığa [Çözüldü] ibaresi eklemen çok yerinde olacaktır. :)

heartsmagic

@burk'a hatırlatması, @winkan'a da etiketi için teşekkür ederek konumuzu kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.