[Çözüldü] Gnome'u tamamen kaldırma.

Başlatan thejeweler23, 07 Ocak 2012 - 18:59:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thejeweler23

selamlar,taze bir ubuntu kullanıcısıyım ve gnome ile ilgili sıkıntım var.unity masaüstü benim hoşuma gitti yalnız yazılım merkezinden kurduğum bir uygulamadan sonra açılış sırasında masaüstü seçeneklerinde ubuntu ve ubuntu 2d yanında gnome,gnome classic ve classic'in bi sürümü daha görünüyordu.yazılım merkezinde gnome ile ilgili olan bazı uygulamaları kaldırdım ama gnome masaüstü tamamen sistemden kalkmadı.gnome classic seçenekleri hala duruyor.bunları nasıl kaldırabilirim.

burk

@thejeweler23 öncelikle aramıza hoş geldin. :) Bahsettiğin konu ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim, gnome'u tamamen kaldıramazsın çünkü unity gnome üzerinde çalışıyor. Yazılım merkezinden yüklediğin şey çok büyük bir ihtimalle gdm veya lightdm olmalı, şayet gnome seçenekleri ile karşılaşmak istemiyorsan kullanıcı hesaplarından otomatik girişi seçersin ve unity sistemleri ön tanımlı bir şekilde kullanırsın. Hem gnome seçeneklerinin orada durmasının kime ne zararı var? :)

if

@thejeweler23, sudo apt-get purge -s gnome-shell ne diyor?

thejeweler23

Arkadaşlar sorunumu halletim.Nasıl kurdum hatırlamıyorum ama gnome-session-fallback paketini kurmuşum,onu kaldırınca düzeldi.Şu an bi sıkıntım yok :)

decent

Geri dönüş için teşekkür ederiz.
İlk iletinin başlığına [çözüldü] etiketi ekleyebilirsin.