[Çözüldü] Sınav analiz programı

Başlatan mels, 28 Kasım 2013 - 13:21:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mels

Herkese merhaba. Sorum sanırım forumdaki diğer öğretmen arkadaşları da ilgilendiriyor. Yeni orta öğretim kurumları yönetmeliğine göre uygulanan her sınavın analizinin yapılması gerekiyor. Çeşitli forumlarda tamamı MS Excel'le hazırlanmış programlar mevcut. Fakat bunlar LibreOffice Calc ile nedense çalışmıyor, dolayısı ile kullanamıyorum. LibreOffice'le veya başka tür bir yazılımla kullanabileceğim bir sınav analiz programı var mıdır acaba?
In a world without fences, who needs windows and gates?

if

@mels, sınavın neyi analiz ediliyor? Ortalama ve standat sapma mı hesaplanıyor? Excel'de çalışan bir örneği buraya geçer misiniz?

mels

Yapılan yazılı sınavlardan sonra derslerde anlaşılmayan konuları tespit etme, Öğrencilerin çözmekte zorlandıkları soruları görme, sınavda sorulan bir sorudan öğrencilerin aldıkları ortalama puanı görme, Soruların çözülme oranını (yüzdesini) öğrenebilme, şart değil ama grafik oluşturabilme gibi yetenekleri olan programlar bunlar. Örnek Excel programını malesef ekleyemiyorum.
Buraya yükledim. http://www.dosya.tc/server19/YMIood/19103807_snavanalizprogram2.xls.html indirip inceleyebilirsiniz.

meda

Mels Libreoffice 3.5 mi kullanıyorsun ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

mels

meda

Bendeki sürüm 4.1.3 bahsi geçen xls dosyasını rahatlıkla açıyorum.Yalnız ilk başta macro ile ilgili uyarı çıkıyor.Onu da Libreoffice güvenlik ayarlarından güvenlik seviyesini düşüyorum.Uyarı çıkmıyor.Dosyayı hiç mi görüntüleyemiyorsun ?
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

mels

Ben de makro güvenliğini düşürdüm. Ama sayfalardaki bağlantılar çalışmıyor. Windows'da çalışıyor muydu bilmiyorum.

meda

Sayfa bağlantılarından kastın nedir ? Mesela Anasayfa sekmesinde I.Sınav,Belge Üzerinde gibi bağlantılar ise çalışıyor.

mels

Evet @shadow onları kastediyorum. Bende çalışmıyor. Sanırım başka bir program bulmalıyım :(

hatalar205

Alıntı yapılan: mels - 28 Kasım 2013 - 13:21:54
Herkese merhaba. Sorum sanırım forumdaki diğer öğretmen arkadaşları da ilgilendiriyor. Yeni orta öğretim kurumları yönetmeliğine göre uygulanan her sınavın analizinin yapılması gerekiyor. Çeşitli forumlarda tamamı MS Excel'le hazırlanmış programlar mevcut. Fakat bunlar LibreOffice Calc ile nedense çalışmıyor, dolayısı ile kullanamıyorum. LibreOffice'le veya başka tür bir yazılımla kullanabileceğim bir sınav analiz programı var mıdır acaba?

Merhaba. Benim kendi yaptığım ve kullandığım excel sayfasını aşağıdaki *bağlantıda paylaşıyorum. Öncelikle giriş sayfasındaki istenen bilgileri girdikten sonra sorunsuz çalışır, ayrıca her sınav için puan değeri kısmını doldurmanız gerekiyor. Aksi takdirde formüller çalışmaz. Eğer herhangi bir düzenleme yapmanız gerekirse şifresi "bal" .  kolay gelsin.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/46895032/payla%C5%9F/s%C4%B1nav%20analiz%20program%C4%B1.xls

meda

Mels Ctrl tuşuna basılı tutarak  sol tuşa (mouse) tıklayınca gelmesi gerek.

mels

@hatalar205 teşekkür ederim. Sade ve kullanışlı bir program. @shadow. sana da teşekkür ederim. Ctrl tuşuyla oldu. Şimdi artık analiz zamanı  :)

heartsmagic

Öğretmen arkadaşlara kolay gelsin :)
Çözülen konularımız için: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.