Ekranın sürekli kararıp düzelmesi

Başlatan metalscuba, 02 Aralık 2011 - 14:36:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metalscuba

mrblar..dün unity 3b yi kullanabilmek icin nvidia sürücülerini kaldırıp deneysel 3b sürücülerini yükledim. bilgisayar açıldıktan belli bir süre sonra ekran saliseler ile ölçülecek hızda kararıyor. bunu yaklaşık 1-2 dakikada bir tekrar ediyor.forumda arama yaptım ama bulamadım :( yabancı bir forumda bu şekilde bir problem ile karşılaşılmış (screen flashing black). ekran kartım  nvdia go 7300. önerileriniz varmıdır? teşekkür ederim

if

@metalscuba, o yabancı forumdaki bağlantıda bir öneri var mı? Nedir? Bağlantısını buraya geçer misiniz?
lspci | grep VGA
jocley-text --list
ne dönderiyor?

metalscuba

kemal@metalscuba:~$ lspci | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation G72M [Quadro NVS 110M/GeForce Go 7300] (rev a1)

ve
kemal@metalscuba:~$ jockey-text --list
xorg:nvidia_173 - NVIDIA hızlandırılmış grafik sürücüsü (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
xorg:nvidia_96 - NVIDIA hızlandırılmış grafik sürücüsü (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
xorg:nvidia_96_updates - NVIDIA hızlandırılmış grafik sürücüsü (sürüm sonrası güncellemeler) (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
xorg:nvidia_current_updates - NVIDIA hızlandırılmış grafik sürücüsü (sürüm sonrası güncellemeler) (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
xorg:nvidia_current - NVIDIA hızlandırılmış grafik sürücüsü (Sahipli, Etkisizleştirildi, Kullanımda değil)
xorg:nvidia_173_updates - NVIDIA hızlandırılmış grafik sürücüsü (sürüm sonrası güncellemeler) (Sahipli, Etkinleştirildi, Kullanımda)

bir sekilde nvdia suruculeri aktif oldu :S bahsettigim forumda ucbirime sunlar girildiginde sorunun duzeldigi soleniyor. ne anlama geldiklerini anlamadım ama asagıya yapıstırıyorum.

sudo mkdir /etc/adobe
sudo su
sudo echo \"OverrideGPUValidation =  1\" >> etc/adobe/mms.cfg

sanırım intel cipsetle problem arasında bir baglantı kurmuslar.yukarıda yazılanları ucbirime girip res attıktan sonra problem duzeldi sanki ama...

bytan

Alıntı yapılan: if - 03 Aralık 2011 - 00:41:25
Bağlantısını buraya geçer misiniz?

Kararma yaşadığın sırada açık olan uygulamaların neler, hiç dikkat edebildin mi?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

metalscuba

unity3b yi aktiflestirmeyi denerken baslangıc gostermisti. once açık kaynak ekran sürücülerini kurdum ve kararıp açılma başladı.daha sonra nvidia 173-updates kuruldu bi şekilde(ne yaptım anlamadım eksuruculerden kaldırmıstım), ama kararma devam etti. yukarda yazdıklarım sonrasında duzeldi su ana kadar tekrarlanmadı ama kalıcı bir cozummu bilmiyorum.su an nvdia 173 yuklu gozukuyor ve  unity3b aktif.acık olan uygulama derken? chromium,amarok,skype,vs??

KemalALKIN

ek sürücülerden deneysel olmayan resmi sürücüyü kullanın gitsin diğeri topluluk yani gönüllülerin geliştirdiği açık kaynak
sizin geçiş yaptığınız ise resmi çıkan sürücü
www.tckemal.ist