Ubuntu Yazılım Merkezi Bomboş

Başlatan ademsahin, 09 Aralık 2011 - 00:50:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ademsahin

Merhaba arkadaşlar ;

Ben netbook'uma Ubuntu kurmak istiyorum.Son sürümü ve daha birçok sürümünü kuruyorum.Kurulum başarılı bir şekilde tamamlanıyor.Bilgisayarı yeniden başlattığımda açılıştaki o mor ekranda saatlerce kalıyor ama herhangi bir değişiklik yok.Onlarca defa denedikten sonra vazgeçtim ve netbook edition remix versiyonunu kurdum.Ancak burada da yazılım merkezi sorunları yakamı bırakmadı.İlk kurulumumda yazılım merkezi hiç yoktu ikinci kurulumda da yazılım merkezi içerisinde var ama açtığımda içi bomboş hiçbir uygulamayı göremiyorum.Bazen bazı uygulamaları görebiliyorum bazen hiç göremiyorum.Kafasına göre takılıyor anlayacağınız.Lütfen ben kafayı yemeden bana bir çözüm yolu sunun.İyi geceler ...

heartsmagic

@ademsahin, benzer bir hatayı hatırlıyorum fakat Netbook Remix sürümü gerilerde kaldı. Biz güncel sürümün sorunları üzerine eğilsek?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ademsahin

Hocam konu içerisinde de belirtmiştim gerçi ama demek ki gözünüzden kaçmış.Netbook Remix dışında hiçbir sürümü kuramıyorum.Bütün sürümleri denedim.Kurulum başarı ile tamamlanıyor.Yeniden başlat diyorum.Açılıştaki o mor renge benzer bir ekran var.Orada saatlerce beklememe rağmen açılmıyor yoksa ben de güncel sürümü kullanmayı isterim tabii ki :(

NightBlue

@ademsahin birde MeeGo kurmayı deneyin.

İndirme bağlantıları:
https://meego.com/downloads

Kurulumdan sonra yapılması gerekenler:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28878.0
Kurulumdan sonra yapılandırmalar için @Mitsukuni'ye teşekkürler.

heartsmagic

@ademsahin, gözümden kaçmadı sorun yaşadığın. İkinci cümlede onu söylemeye çalıştım, kursak ve güncel sürümü açmaya çalışsak? Zira kurulumu yapıyorum demişsin. Takıldığı yerde hata çözümlemesi yapmaya çalışırız. Kesin çözeriz diyemiyorum elbette fakat ilk durumda güncel sürüm üzerinden gitmek bana daha mantıklı geliyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ademsahin

Kusura bakma @heartsmagic yanlış anlamışım :(

gufabe

@ademsahin, donanımın, kurmak istediğin dağıtımın sistem gereksinimlerini karşılıyor mu? Daha önce bazı başlıklarda karşılaşmıştık böyle durumlarla...

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26961.msg352525#msg352525

ademsahin

@heartsmagic Herhangi bir hata falan vermiyor açılış sırasında açılırken kullanıcı adı ve şifre istediği kısıma gelmeden mor renkli bir ekran çıkıyor ya orada saatlerce beklememe rağmen herhangi bir ilerleme olmuyor.Çıldırmak üzereyim :(

@gufabe Hocam sistem özellikleri fazlasıyla karşılıyor 2 gb ram 250 gb hdd atom n450 işlemci vs :(

@NightBlue Hocam başka dağıtımlardan ziyade Ubuntu kullanma taraftarıyım bir de ubuntu 10.04 netbook sürümünü deneyeyim diyorum.

bytan

Grub menüsünde iken kernel parametrelerinden "quiet splash" kelimelerini silerek ve/veya ctrl+alt+f1 ile geçiş yapacağın ekrandan açılış sırasında kaldığı yeri yakalamaya çalışabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ademsahin

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim sorunu Ubuntu'nun 10.04 versiyonunu kurarak çözdüm.Şu anlık gayet iyi oldu :)

alquirel

Yeniden kurulumla çözüldüğüne göre etiketleme yapmadan kilitliyorum.