İcap client Kurulum

Başlatan yavuzhatip, 09 Aralık 2011 - 14:44:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yavuzhatip

Merhaba İcap kurulumla ilgili link bilen atabilir mi? Bulamadım da İnternet'te..
Trakya üniversitesi - Bilgisayar teknolojisi ve Bilişim Teknolojileri

heartsmagic

Kurmak istediğin uygulamanın varsa bir yerlerde tanımı, internet adresi, ne işe yaradığı gibi bilgileri lütfen buraya geç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yavuzhatip

aslında tam olarak biz de bilmiyoruz, hoca dansguardian'ı squid proxy'i kurun dedi, kurduk onlarda sıkıntı yok. sonra da squid proxy ile icap client'i birleştireceksiniz dedi.
wiki kaynağı
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Content_Adaptation_Protocol

if

yavuzhatip

Alıntı yapılan: if - 09 Aralık 2011 - 19:50:14
@yavuzhatip, http://wiki.squid-cache.org/Features/ICAP
icap'ı kurdum fakat port 1344 yapınca hata veriyor enable yapamadım büyük ihtimalle bunun hakkında bir bilgin var mı ?

if

@yavushatip, verdiğim bağlantıdan yararlanıp mı kurdunuz yoksa başka bir yöntemle mi?

yavuzhatip

Alıntı yapılan: if - 09 Aralık 2011 - 20:15:44
@yavushatip, verdiğim bağlantıdan yararlanıp mı kurdunuz yoksa başka bir yöntemle mi?
yok kendim buldum make install ile kurdum console'den fakat etc nin içinde falan da göremedim acaba olmadı mı ?

if

@yavuzhatip, o portu açtınız değil mi? Tam hata nedir?

yavuzhatip

Alıntı yapılan: if - 09 Aralık 2011 - 20:30:29
@yavuzhatip, o portu açtınız değil mi? Tam hata nedir?

The proxy server is refusing connections
         Firefox is configured to use a proxy server that is refusing connections.
  Check the proxy settings to make sure that they are correct.
  Contact your network administrator to make sure the proxy server is
    working.

port : 1344 olarak açtım

if

@yavuzhatip, bu işlerden anlamam ama yukarıdaki uyarıya göre 'proxy' sunucusu olarak ne kullanıyorsan onun üzerinden bu port için bir ayarlama yapman gerek sanırım.

yavuzhatip

Alıntı yapılan: if - 09 Aralık 2011 - 21:09:52
@yavuzhatip, bu işlerden anlamam ama yukarıdaki uyarıya göre 'proxy' sunucusu olarak ne kullanıyorsan onun üzerinden bu port için bir ayarlama yapman gerek sanırım.
sağolasın yinede proxy sunucusu olarak squid i kullanıyorum squid in port unu icapin portu ile mi değiştiricem ? squid in 3128 olması lazım bunu 1344 mü yapmam gerekir

if

@yavuzhatip, o şekilde olmaz sanırım. squid'in, icap'in 1344 portunu kullanmasına izin vermesini sağlamalısın sanırım. Bu işi bilen arkadaşlar gelince doğru cevabı vereceklerdir.

yavuzhatip

Alıntı yapılan: if - 09 Aralık 2011 - 21:40:40
@yavuzhatip, o şekilde olmaz sanırım. squid'in, icap'in 1344 portunu kullanmasına izin vermesini sağlamalısın sanırım. Bu işi bilen arkadaşlar gelince doğru cevabı vereceklerdir.
Peki o arkadaşları bekliyorum o zaman 8)