CherryTree

Başlatan serkanburda, 06 Aralık 2011 - 00:42:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serkanburda

Tanıtmak istediğim programın adı cherrytree, yani kiraz ağacı :)

Ubuntu'yla birlikte gelen tomboy her ne kadar kullanışlı olsa da bir süre sonra biriken notları organize etmek imkansız hale gelebiliyor. En azından benim açımdan öyle oldu. Artan notları düzenleme ihtiyacı ile yeni bir not alma programı arayışına girdim. Depoda epey bir program olmasına karşın tomboy ile alınmış notları içe aktarabileceğim ve aktardığım notları kolayca düzenleyebileceğim bir program bulamadım. CherryTree işte bu noktada imdadıma yetişti ve tomboyda alınmış tüm notlarımı içe aktardı. Sadece tomboy değil, basket, tuxcards, notecase gibi programlardan da içe aktarma yapabiliyor.

Arayüzü diğer not alma programlarından pek de farklı olmayan kiraz ağacının artı sayılabilecek özellikleri arasında aldığınız notları parola yardımı ile koruyabilme, notları ağaç biçiminde (hiyerarşik mi demeliyim yoksa?) görebilme, notun içerisine resim, tablo ve kod çerçevesi ekleyebilme vs. sayabiliriz. Kiraz ağacı ile düzenlediniz notlarınızı isterseniz html, düz metin ya da pdf formatında dışarı aktarmanız da münkün.

Programı denemek ve daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler için bağlantı adresi: http://www.giuspen.com/cherrytree/

[eklenti yönetici tarafından silindi]