fazla cd isteği

Başlatan ersans, 19 Eylül 2008 - 18:34:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersans

Arkadaşlar ben bizim sınıfa dağıtmak için cd istedim özel istek mesajınada ''ben bilgisayar öğretmeniyim okula ve öğrencilerime tanıtmak için istiyorum'' yazdım acaba kabul ederler mi?

(Arkadaşlar arasında konuyu açınca çok merak ettiler neymiş bu linux ubuntu vs. hepsi cd istedi bende hepsine bi tane cd istedim)

20 adet Ubuntu 32-bit
20 adet Ubuntu 64-bit
20 adet edubuntu
20 adet kubuntu 32-bit
20 adet kubuntu 64-bit
ErSaN-S

WarGasm

Bu kadar cd'yi Canonical firmasi gonderse bile, gumrukten gecmeyecektir. Daha once ornekleri yasanmis. Bir de; iso dosyasindan veya baska bir Ubuntu cd'si uzerinden cogaltabilirdiniz. Bunlarin hepsi internetten indirilebiliyor ve merak eden insan arastirip bulabilir. Gunumuzde herkesin elinde internet oldugu veya erisilebilirligi cok yuksek oldugu malum. Bu yuzden herseyde Hollanda'dan cd istemek ne kadar mantikli ? Daha onceki mesajlarinizi da incelemis, gormus biri olarak kusura bakmayin ancak sizin bu isi oyuna cevirdiginizi dusunuyorum. Her mesajiniz Ubuntu cdleri ile ilgili. Bu insanlar bu kadar emek veriyor, uretiyorlar, yapiyorlar ama sizin samimiyetsiz bir sekilde, yalan soyleyerek 100 tane cd istemenizi etik bulmuyorum. Gunumuzde bos cd 50 ykr. Toptan alirsaniz 160-200 ykr arasinda degisirken bu sekilde siparisin mantigini aciklarsaniz ozur dileyecegim. Evet kotu bir mesaj oldu ama gercekler malesef acidir.

ersans

evet yaaa ben baya bi bu işi abarttım beni kendime getirdiğin için teşekkür ederim bide bizim burda cdlerin tanesi 1 ytl :D
ErSaN-S

Xenophobia

WarGasm' ın yazdıklarına bir şeyler eklemeye gerek bile görmüyorum.

Çok güzel yazmış.

WarGasm

Cdlerin 1 ytl olmasi hakli oldugunuzu gostermez. Merak eden insanlara bu sitenin adresini ve Ubuntu'nun kendi adresini verebilirsiniz, merak edenler indirip kurabilirler. Bu sekilde merak etti diye verdiginiz cdler buyuk ihtimalle bir kosede kaderlerine maruz kalacaklar. O yuzden ben hala kendilerinin arastirmasindan yanayim. Ve hicbirsey istek notu olarak yalan soylemenizi hakli cikaramaz. Bir Cin atasozu ile mesaja son vermek istiyorum:

bir yil sonrasini dusunuyorsan, tohum ek agac dik
ama yuz yil sonrasi ise dusundugun, halki egit.
bir kez urun verir, ekersen tohum
bir kez agac dikersen, on kez urun verir
yuz kez olur bu urun halki egitirsen.
balik verirsen bir kez, doyurursun halki
ogretirsen balik tutmayi, hep doyar karni.

ns

sizin sinif 100 kişilik mi. canonical'a da bize de yalan soylüyorsun. ayrıca wargasma katılıyorum(daha önce ki mesajlarını okumadim ama bu gümrük olayı birçok yerde geçmişti)
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

ihtiyar said

Mesajı henüz yeni yazdığına göre iptal etme gibi bir şansı da vardır elbette. Benim tavsiyem, siparişi iptal etmesi en güzel davranış olur.(Durumu bir nebze kurtarmak adına)

Sypro

Doğruyu söyleseniz de o kadar cd'yi göndermeyeceklerdir. 1 kere cd gönderdiler zaten. 8.10 çıkmadan yeni isteğiniz onaylanmayacaktır.
Ayrıca söylendiği gibi gönderseler dahi gümrükte takılacak ve hiç bir işinize yaramayaaktır, zira gümrükten onları almak gibi bir ihtimaliniz yok.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."