windows şifresini öğrenmek istiyorum

Başlatan sireno52, 25 Kasım 2011 - 20:44:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar her zaman konuya nasıl başladıysam öyle başlayacağım :)  benim pc de 2 hard disk var 1. harddiskte  windows  2. harddikte de ubuntu var şu an için bir sorun yok ama gene de sormak istiyorum. olur ya windows şifremi unutursam ubuntu içinden  windowsa bağlanıp  windows dosyaları içinde nerede bulabilirim şifremi?
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

alquirel

Bir şekilde bulsan da bulduğun yerden öğrenebileceğini zannetmiyorum. Şifrelenerek kaydedilmiştir %100.

sireno52

Alıntı yapılan: alquirel - 25 Kasım 2011 - 20:52:49
Bir şekilde bulsan da bulduğun yerden öğrenebileceğini zannetmiyorum. Şifrelenerek kaydedilmiştir %100.
sen bir yerini söyle bir de ben tadına bakayım şu illetin :)
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

alquirel

Alıntı yapılan: sireno52 - 25 Kasım 2011 - 21:00:09
Alıntı yapılan: alquirel - 25 Kasım 2011 - 20:52:49
sen bi yerini söyle bide ben tadına bakayım şu illetin :)

Yerini bildiğimi söylemedim ki. Sadece öyle hemen bakılıp öğrenilecek kadar amatör iş yapmamışlardır onu diyorum.

travego0403

@alquirel Hiç Xp kullandın mı bilmiyorum. Xp de Administrator kullanıcısını kapatmazsan Giriş yani bizim LDM, GDM dediğimiz yerde kullanıcı adına Administrator yazarak rahatlıkla admin girişi yapabiliyordun. Daha sonra da diğer kullanıcıların şifresini çok kolay değiştirebiliyordun. :) Sonra bu durumu ne yaptılar bilmiyorum.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

alquirel

Bu açık administrator kullanıcısına şifre tanımlamadığında oluyordu, ki sorulan da zaten şifreyi değiştirmek değil öğrenmek ;)
Yani XP'nin buradaki amatörlüğü administrator'a şifre tanımlatmayabilmek, yoksa şifreyi doğal haliyle bir dosya içerisinde tutacaklarını hiç zannetmiyorum.

if

Dİğer işletim sisteminin şifresi bir yere not edilirse sorun da çözülmüş olur. Şu haliyle yapılmak istenen Ubuntu üzerinden diğer işletim sistemine ait şifrenin kırılmasına kaçıyor o yüzden konuyu kapatıyorum.