ie'yi şart koşan sitelerle ilgili bir soru

Başlatan hckr, 21 Ağustos 2011 - 19:11:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hesin

Alıntı Yap
internet explorer 8'i kurdum ama hiç çalışmıyor.. Sayfa açılıyor ama işlem yapmıyor. Artı hiç kapatamıyorum exploreri... playonlinux ile explorer 7 kurmuştum o çalışıyor.. explorer 7 ile de sayfaları açamıyorum...
virtualbox kullanılıp kurulan windowsta mebbis gibi yerlere girilip işlem yapılabilir mi? Deneyen var mı? Mebbis gibi sitelerede işlem yapmak (karne doldurma ,atama ,tercihler vs) sürekli yapılması gerekmeyen işler. Bu yüzden bir programdan farksız çalışan virtualbox ile bu tür işlemleri yapabilirsek sorun da çözülmüş sayılır.

kanzakande

Alıntı yapılan: hesin - 17 Kasım 2011 - 22:59:41
Alıntı Yap
internet explorer 8'i kurdum ama hiç çalışmıyor.. Sayfa açılıyor ama işlem yapmıyor. Artı hiç kapatamıyorum exploreri... playonlinux ile explorer 7 kurmuştum o çalışıyor.. explorer 7 ile de sayfaları açamıyorum...
virtualbox kullanılıp kurulan windowsta mebbis gibi yerlere girilip işlem yapılabilir mi? Deneyen var mı? Mebbis gibi sitelerede işlem yapmak (karne doldurma ,atama ,tercihler vs) sürekli yapılması gerekmeyen işler. Bu yüzden bir programdan farksız çalışan virtualbox ile bu tür işlemleri yapabilirsek sorun da çözülmüş sayılır.
Şimdi denedim. Arayüze kadar girdim, her hangi bir şifrem olmadığı için devam edemiyorum. Ama sadece İE8 ile çalışan Çevre Bakanlığı portalını sürekli sorunsuz kullanıyorum. Virtual box'ta sorun yok. Fakat Misafir Eklentileri (guest additions) synapticten indirmeyi unutmayın.

volkanadana

virtualbox ile hiç problem yok. problem ben ie8 wine ile kuramıyorum. kuruyorum ama çalışmıyor.. :((( her işim için virtualbox açmak istemiyorum okulumda diğer arkadaşlarıda ubuntuya geçiriyorum yavaş yavaş ama e-okul-mebbis prblemlerini bir türlü aşamadım. mesela offfice 2007 kurdum oradan word excel dosyalarını açıp düzenleyebiliyorum.. Malum herkes office kullanor.. Bir türlü aşamadık şu windows bağımlılığını..

demirekins

sebeb tamamıyle devletin yaptırmış oldugu yazılımlar ve çoğu eski sistemden geldiği için oluyor e-devlet projesi yeni yeni başladiği için yenilik 3-4 yılda olucaktir bende belediyede staj yaptıgım zamanlar(teknik servis bilgi işlem vs. ) 3 tane makine gelmiş format atmiş ve firefox ön tanımlı yapmıştım ve program açmiyor diye kıyameti kopardilar :D bozdular program çöktü falan tek sorun sadece ie açıyor olmasiydı

hesin

Alıntı YapŞimdi denedim. Arayüze kadar girdim, her hangi bir şifrem olmadığı için devam edemiyorum. Ama sadece İE8 ile çalışan Çevre Bakanlığı portalını sürekli sorunsuz kullanıyorum. Virtual box'ta sorun yok. Fakat Misafir Eklentileri (guest additions) synapticten indirmeyi unutmayın.

Alıntı Yapirtualbox ile hiç problem yok. problem ben ie8 wine ile kuramıyorum. kuruyorum ama çalışmıyor.. :((( her işim için virtualbox açmak istemiyorum okulumda diğer arkadaşlarıda ubuntuya geçiriyorum yavaş yavaş ama e-okul-mebbis prblemlerini bir türlü aşamadım. mesela offfice 2007 kurdum oradan word excel dosyalarını açıp düzenleyebiliyorum.. Malum herkes office kullanor.. Bir türlü aşamadık şu windows bağımlılığını..

Eğer virtualbox ile mesele hallediliyorsa yola bu şekilde devam etmemiz gerekiyor :)

heartsmagic

@volkanadana, ie8 için Google'dan yararlan bence. Mesela:
http://www.wine-reviews.net/wine-reviews/microsoft/internet-explorer-8-on-linux-with-wine.html

Genelde anlatmadan önce kendim denemek isterim ama inan sistemimi bu kadar kirletmek istemiyorum :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.