[Çözüldü] Canon i-SENSYS MF4570dn İp Yazıcı kurulumu

Başlatan metin.35, 23 Kasım 2012 - 10:21:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metin.35

Yazıcıyı arattığımda ip adresini buluyorum. Sitesinden linux driver ını indirdim ve çıkarttığım dosyaların içindekileri yüklemek istediğimde yazılım merkezini açtığında Bağımlılık sağlanamadı:gs-esp diye bir hata veriyor yükleyemiyorum. Ubuntunun kendi içindeki yazıcılarda da benim kullanmak istediğim yazıcı sürücüsü gözükmüyor. Yeni olduğum için yanlış bişeyde yapmak istemedim o yüzden konuyu açtım.

heartsmagic

ghostscript kurulu mu sistemde? 12.04 için senin sorun yaşadığın meta paketi Ghostscript sağlıyormuş ancak o meta paket 12.10'da yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

metin.35

üzgünüm ghostscript nedir tam olarak bilmiyorum ama 12.10 u kurduktan sonra kullandığım bir kaç program dışında bişey kurmadım. Sadece ekran kartı ile ilgili bi sıkıntım var onun için gerekli bölümde konu açtım @if yardımcı olmaya çalışıyor. O esnada kurmadıysak sanırım kurulu değil pc de

if

@metin.35, dpkg -l | grep ghostscript çıktısıyla öğrenebiliriz yüklü olup olmadığını.

metin.35

dpkg -l | grep ghostscript
ii  ghostscript                               9.06~dfsg-0ubuntu4                        i386         interpreter for the PostScript language and for PDF
ii  ghostscript-cups                          9.06~dfsg-0ubuntu4                        i386         interpreter for the PostScript language and for PDF - CUPS filters
ii  ghostscript-x                             9.06~dfsg-0ubuntu4                        i386         interpreter for the PostScript language and for PDF - X11 support

metin.35

@if teşekkürler http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=12089554&postcount=99 linkinde verilen driver ı indirip 32 bit / debian klasöründeki driverları sisteme yükleyip yazıcıyı yeniden arattığımda otomatik yükledi sürücüleri.