[Çözüldü] Ubuntu 11.10 Kurulumdan Sonra Açılmıyor

Başlatan Ertugrul, 03 Kasım 2011 - 06:17:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ertugrul

Konuyu açmadan araştırdım, fakat benim sorunuma uygun bir yazı bulamadığım için yeni konu açmak zorunda kaldım.
Ubuntu 11.10 defalarca kurdum, fakat kurulduktan sonra yani kurulum hatasız bir şekilde bittikten sonra açılmıyor.
Windows un yanına kurdum, en az 4 sefer de temiz diske kurdum fakat sorun hep aynı, kurulumdan sonra açılmıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Sistem bilgileri
i72600K
gigabyte z68x-ud3r-b3
gtx 550 ti
AHCI mod

[eklenti yönetici tarafından silindi]

umutubuntu

Ubuntu'yu Wubi yani Windows'un içinden mi kurdunuz ?
Şayet öyle ise Wubi başlığını bir incelemenizi öneririm.

Ertugrul

Windows'un içinden kurdum ayriyetten temiz diske kurdum fakat sonuç aynı kurulumdan sonra açılmıyor. Z68 yonga setinin sata sürücülerindendir diye düşündüm fakat ubuntuya ait bi sürücü bulamadım.

heartsmagic

Eğer hâlâ kurulu bir sistem varsa Grub üzerinden açarken, çekirdek satırı üzerinde e tuşuna basıp çekirdek satırına parametre olara acpi=off nomodeset gibi parametreler ekleyerek deneme şansımız var mı? Ekledikten sonra ctrl+x ile başlatabilirsin sistemi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Bence kurulum yapılan imajın MD5 değerleri kontrol edilmeli, böyle bir imajla karşılaşmıştım ve kontrol sonunda değerlerin birbirini tutmadığını gördüm.

Ertugrul

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. MD5 değerlerini kontrol ettim birbirini tutmuyor. İndirdiğim iso kalıbını MD5 değerlerini düzelme inkanı varmı? yoksa yenidenmi indirmem gerekiyor. İndirme işlemini flashget ile yapmıştım. Teşekkürler.

umutubuntu

Yeniden indirme yapmanız gerekiyor.
http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download adresinden işlemci mimarinize uygun olanı ( 32-64 bit ) seçip indirebilirsiniz.
İndirme sonrası MD5 bütünlüğünü kontrol etmeyi unutmayın.

Ertugrul

Flashget kullanarak indirdim, ayriyetten mozilla kullanarak indirdim lakin md5 değrleri birbirini tutmuyor. Md5 depğerleri birbirini tutana kadar indirmemi yapmam gerikir? yoksa başka bi program kullanarakmi indirsem?

qolt45

İlk defa gordum 2 kez indirip md5 degerlerinin farklı olması durumunu  ??? ama buyuk olasılıkla indirdigin programlarda degil de internet baglantının seninle alakalı olmayan bir kısmında olabilir.Paralı bir program ama Internet Download Manager ile indirmeye deneyebilirsin birde.Md5 degerleri birbirini tutmazsa o zaman indirdigin veri eksik olur yani o yuzden mecbur md5 degerleri tutana kadar indirme yapmalısın maalesef  :)

decent

Alıntı yapılan: Ertugrul - 08 Kasım 2011 - 08:14:23
Flashget kullanarak indirdim, ayriyetten mozilla kullanarak indirdim lakin md5 değrleri birbirini tutmuyor. Md5 depğerleri birbirini tutana kadar indirmemi yapmam gerikir? yoksa başka bi program kullanarakmi indirsem?

Firefox ile https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/downthemall/ eklentisini yükleyip ISO dosyası indirme esnasında bu eklenti ile indirme yapmayı deneyin.

Ertugrul

Mesaj gönderen herkezden Allah razı olsun. Ubuntuyu kurdum. Sizlerin tavsiyeleri dışında ve 2 tane daha sd harcadıktan sonra bu sefer ubuntuyu USB ile kurdum.
Bütün hata MD5 değerlerinden sonra SD de, yani bütün yazdırdığım SD ler hatalı. USB ile hem daha hızlı, yumuşak ve hatasız bir kurulum oldu.
Butür hatalarla karşılaşan arkadaşlara USB ile kurmalarını tavsiye ederim. Herkeze tekrar teşekkürler.

experotux

Başlığı [Çözüldü] olarak işaretlememişsin ;D
İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

Ertugrul

Simgeyi yukarı parmak yaptım. Bilmiyorum doğru işaretlememi?