(COZULDU)Win Xp yanına Mint Debian Edition Kurulumu Sonrası,XP Açılmıyor

Başlatan iceboy, 15 Ekim 2011 - 16:57:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

Başlıkta anlattığım gibi olay şöyle gelişti.Makinede win XP kurulu bazı zorunlu işler için.Ve 100GB de boş ve biçimlendirilmemiş alanım vardı..

Bu 100GB'nin 17 sini ''/'' 63 gb sini ise ''home'' olarak belirleyip kurdum arkadaşlar.

Başlangıçta XP görünüyor grub menüsünde ama tıkladığınızda hal.dll eksik yada bozulmuş diyor...

Denediğim çözümleri aşağıya yazıyorum;

1-Linux üzerinden girdim windows'un system32 sine birde baktım hal.dll orda duruyor,belki bozulmuştur diye yeniden indirip attım ve yenisiyle değiştirdim.

2-Forumda arama yapıp XP Cd sini tak cevabı ile karşılaştırdım.CD Yi taktım fakat onar diye * bir şey gelmedi,hatta onarma ile ilgili bir bölüm bile yoktu Direk disk tablosu geldi ekrana..Bende grub dan xp kurtarma konsolu seçeneği ile girip FIXMBR ve FIXBOOT komutlarını denedim.Sonuç: Bu komutlar grub'u sildi ve ben yine usb den çalıştırarak forumda yaptığım arama sonucunda grub2 kurulumu adlı başlıktan grub'u tekrar kurdum ve şu an aynı sorun devam ediyor.Mint'e sorunsuz giriyorum fakat xp ye giremiyorum..

System32 dosyasının içersinde hal.dll olmasına rağmen bu dosya yok veya bozuk diyor.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

speakerXXL

Buradan indireceğiniz hal.dll dosyasını Windows => system32 klasörüne kopyalamayı deneyiniz.

iceboy

Yukarıda yazdığım açıklamayı daha iyi okursanız eğer,orada zaten söylediğiniz yöntemleri denediğimi görebilirsiniz.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

iceboy

Alıntı yapılan: if - 18 Ekim 2011 - 01:05:48
Alıntı yapılan: if - 16 Ekim 2011 - 01:34:13
@iceboy, http://www.uzmanim.net/Sorular/Windows/Windows-XP/Winntroot-System32-Hal-dll-eksik-veya-bozuk-hatasi/Q_214.aspx

Ayrıca mesele Ubuntu meselesi değil, Windows işletim sistemiyle alakalı.

Haklısınız.Windows cd si kullanarak düzelttim ve bu kez de grup'u sildi.Sadece windows kalıyor.Grub'u tekrar kuruyorum bu kez yine aynı hata.Kısır döngü yani.

Konuyu silebilirsiniz.

speakerXXL

Sorunla ilgili burada çözülmüş bir konu mevcut.

heartsmagic

Başlık açık kalsın, silinmesin @iceboy. Görülebileceği üzere önerilerin gelme ihtimali var her zaman.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iceboy

Gecte olsa sorunu cozebildim ve yolu soyle anlatiyorum.

Zaten XP Kurulu bir sistemin yanina daha onceden actigim bos alana LMDE' yi kurdum.LMDE kurumundan sonra updateleri yukluyor ve gelen guncellestirmeler arasinda grub u da guncelliyor ve size birkac ayar soruyor grup ile ilgili.Ben grup guncellestirmesini iptal ettim eski version ile devam ettim yoluma ve 2 sisteme de girebildim sorunsuzca.

Turkce karakterlerden dolayi ozur diliyorum.Su an live cd den yaziyorum.