[Cözüldü]ubuntu 11.10 acpi=off parametresi olmadan başlatma

Başlatan ruby, 31 Ekim 2011 - 23:01:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ruby

Ubuntu 11.10 'da acpi=off   parametresi  boot seceneğinde ekli olmadan pc hiç bir şekilde açılmıyor.Kurulumuda  bu şekilde yapmak zorunda kalmıştım.Pc 'yi böyle  açınca  herhangi bir sorun yok  ancak kapatmaya çalışınca  pc tam kapanacağı sırada "systeam halted"(Buna benzer bişeydi) diyor ve öylece kalıyor.Pc 'nin düğmesine basmadan kapanmıyor.
Buna benzer konulardaki çözüm önerilerinin bir çoğunu denedim  ancak netice alamadım.Sorum şu  boot seçeneklerine acpi=off  eklemeden
pc'yi açmanın bir yolu yokmu?

cagriemer

Bu sistemin marka/modeli nedir eger bir laptop ise? Degilse anakart nedir?

acpi=off parametresi sistemin gelismis guc kontrollerini desteklemedigi durumlarda kullanilir. Dolayisiyla isletim sistemi kapanirken tum gucu kesemez, sadece kendisini kapatir. Gordugunuz "system halted" tamamen normal bu sartlar altinda. Fakat dedigim gibi marka/model verebilirseniz daha detayli bakabiliriz.

heartsmagic

acpi=off olmadan tam olarak nerede kalıyor, ne hatası veriyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ruby

Alıntı yapılan: cagriemer - 01 Kasım 2011 - 01:15:06
Bu sistemin marka/modeli nedir eger bir laptop ise? Degilse anakart nedir?

acpi=off parametresi sistemin gelismis guc kontrollerini desteklemedigi durumlarda kullanilir. Dolayisiyla isletim sistemi kapanirken tum gucu kesemez, sadece kendisini kapatir. Gordugunuz "system halted" tamamen normal bu sartlar altinda. Fakat dedigim gibi marka/model verebilirseniz daha detayli bakabiliriz.

Anakart modeli  P4V8X-X ASUS 

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Kasım 2011 - 01:16:36
acpi=off olmadan tam olarak nerede kalıyor, ne hatası veriyor?

boot grup menusunden ubuntu seçtikten sonra siyah bir ekranda  hiç bir hata çıktısı vermeden oyle kalıyor .

cagriemer

Hangi cekirdeklerle denediniz? Bir de "acpi=off" yerine "processor.nocst=1" yazdiginizda aciliyor mu?

heartsmagic

@cagriemer'in sorusunu genişletelim, gerçi muhtemelen o da sistem derken makinenin marka modelini sormuştur.
Dizüstüyse bu marka modeli nedir?

ruby

Alıntı yapılan: cagriemer - 01 Kasım 2011 - 01:42:04
Hangi cekirdeklerle denediniz? Bir de "acpi=off" yerine "processor.nocst=1" yazdiginizda aciliyor mu?
Şuan ki çekirdek 3.0.0-12 ubuntu 11.10 ile gelen.Ubuntuyu 9 sürümünden beri kullanıyorum şuana kadar hiç bir sürümünde boyle bir sorun çıkarmamıştı.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Kasım 2011 - 02:01:59
@cagriemer'in sorusunu genişletelim, gerçi muhtemelen o da sistem derken makinenin marka modelini sormuştur.
Dizüstüyse bu marka modeli nedir?

Dizüstü değil

İlginiz için çok teşekkürler  "processor.nocst=1"  sorunu halletti.Gece  gece  kafanızı ağrıttım :)

cagriemer

Rica ederiz. Aslinda sorununuz halledilmedi. Etrafindan dolasmis olduk fakat cekirdek kaynakli bir problem oldugundan daha yeni bir surum yayimlanana kadar yapabilecegimiz bir sey ne yazik ki yok.

@heartsmagic referans icin;

https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=727865

heartsmagic

@cagriemer, nokta atışı olmuş eline sağlık :)