Photoshop Cs5'in görülmeye değer olan özelliği yıllardır Gimpteydi

Başlatan empax, 12 Mayıs 2010 - 20:28:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maydin95

Sakın 2.7 sürümünü kurmayın derim. 2.7deki pencereleri gördükten sonra 3 pencereye şükrüdeceksiniz. Her açılışta tek pencere moduna almak gerekiyor ve tercihlerdeki pencere durumunu kaydet çalışmıyor. Ayrıca tek pencere daha kötü oluyor kararsız yani. İnkscape gibi değil ki pencereleri.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

aniceman

Pardon @eribol,
onumde bolca sekme vardı sorum da aslında zaten o başlığa aitti ama sekmelere sonraki dönüşümde buraya yazıvermişim...
teşekkür ederim bu arada.
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

eribol

Özür sebebini anlamadım ama neyse :) Bir miktar da mesajınızda oynama yaptım. Eski haliyle kendimi çok kötü hissettim :)

krwlng

@maydin95, 2.7 kararsız sürüm olduğu için bu sorunlar olabilir, 2.8 çıkınca bu sorunların devam etmemesi gerekiyor. Siz gördüğünüz sorunları geliştiricilere iletirseniz yeni sürümde düzeltilir.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

x-files

H@Y@T iKi H€C€ = S??R?

iKo

Oooo ben bunu bilmiyordum, açıkçası uzun süredir forumdan da uzak kaldım, gelir gelmez hemen yeniliklerle tanışmış oldum... Çok teşekkürler paylaşım için ! Grafik ilgilendiğim bir konudur, çok faydası olacak !

Çok teşekkürler ;)

Turkbaytar

bigbang

Windows kullananlara üzülüyorum ya. Merak ediyorum acaba bu işlem için Photoshop öğrenen varmıdır acaba. BU işlem Windows ve Mac altında ufak bi programla yapılıyor. inpaint denilen program emin olun Photoshoptan daha iyi yapıyor bunu. Silinen ve doldurulan yer ayırt edilemiyor o derece yani. Ama tabi hiç biri Gimp'in yerini alamaz. Gimp bizim gözbebeğimiz. Yaşasın Özgür Yazılım.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

if

Alıntı yapılan: bigbang - 17 Ekim 2011 - 09:59:07
Windows kullananlara üzülüyorum ya. Merak ediyorum acaba bu işlem için Photoshop öğrenen varmıdır acaba. BU işlem Windows ve Mac altında ufak bi programla yapılıyor. inpaint denilen program emin olun Photoshoptan daha iyi yapıyor bunu. Silinen ve doldurulan yer ayırt edilemiyor o derece yani. Ama tabi hiç biri Gimp'in yerini alamaz. Gimp bizim gözbebeğimiz. Yaşasın Özgür Yazılım.

@bigbang, GNU/Linux dağıtımı kullanmayanların bu tercihine saygı duymamız gerek. Kullanıyor olmalarının bir çok nedeni olabilir. 'Bizim' yapabileceğim, 'onları' bu 'dünyanın' varlığından haberdar etmektir. Gerisi tercih etme meselesidir.

noktakom

peki gimp'in başka ne gibi eklentileri var yüklenmeyi bekleyen ??

maydin95

inpaint'in Linux sürümü olsa ne güzel olurdu. GİMP'inkinden daha güzel galiba.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

bigbang

İnpaint gerçekten çok başarılı. Çoğu zaman resimde bir onjenin yok olduğunu bile anlamıyorsunuz. Ama şu an maalesef sadece Windows  ve Mac için var. Belki kaynak kodları yayınlansa Linux'a uyarlayabilriiz.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.

Ozmo

Alıntı yapılan: bigbang - 17 Ekim 2011 - 17:55:27
İnpaint gerçekten çok başarılı. Çoğu zaman resimde bir onjenin yok olduğunu bile anlamıyorsunuz. Ama şu an maalesef sadece Windows  ve Mac için var. Belki kaynak kodları yayınlansa Linux'a uyarlayabilriiz.

bu program bir ünlensin adamlar para ile satacaklar o yüzden boşuna beklemeyin kaynak kodu açılır diye...

bigbang

@ozmo doğru diyorsun. Sonunda olacağı bu ama naparsın bi umut :D

Turkbaytar

bence gimp'in bu konuda inpaint ten eksik bir tarafı yok ben denedim ve gayet başarılı....

speakerXXL

Alıntı yapılan: maydin95 - 17 Ekim 2011 - 17:38:13
inpaint'in Linux sürümü olsa ne güzel olurdu. GİMP'inkinden daha güzel galiba.

Inpaint 4'ü Linux Mint Debian Sürümde Wine 1.3 ile kurdum sorunsuz çalışıyor. Serinosu olmadığı için çıktı alamadım.

Aşağıdaki resim ise Gimp'deki özellik kullanılarak oluşturuldu, pek bir fark yok gibi.

maydin95

Acaba Photoshop CS5'te bu işlem ne netice veriyor. CS5 olan biri varsa çıktı verirse sevinirim. Hangisi daha iyi görmüş oluruz.

ecarpar

oof oof senelerdir olan şeyleri alıp kendilerine göre uyarlayıp satıyorlar...
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: maydin95 - 18 Ekim 2011 - 17:33:43
Acaba Photoshop CS5'te bu işlem ne netice veriyor. CS5 olan biri varsa çıktı verirse sevinirim. Hangisi daha iyi görmüş oluruz.

yazıyı yeni gördüm.dediğiniz gibi yapacağım.her program her özelliği yapabilir ama önemli olan yapması değil!ortaya çıkan son işteki kalitedir.photoshop un çok büyük bir avantajı cidden çok profesyonel filtre yapımcıları tarafından desteklenmesidir.

maydin95

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 23 Ekim 2011 - 10:40:02

yazıyı yeni gördüm.dediğiniz gibi yapacağım.her program her özelliği yapabilir ama önemli olan yapması değil!ortaya çıkan son işteki kalitedir.photoshop un çok büyük bir avantajı cidden çok profesyonel filtre yapımcıları tarafından desteklenmesidir.

Bekliyoruz PS sonucunu.

OtakuMan

Vay Canına! Okulda Photoshop kullanıyorduk o yüzden Windows'a gebeydim ama yavaş yavaş Windows'u bırakabilirim gibi görünüyor :)...
Official Blog
This is my planet

ÇÜNKÜ KAMBAK OLMAK BUNU GEREKTİRİR

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: maydin95 - 25 Ekim 2011 - 20:53:46
Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 23 Ekim 2011 - 10:40:02

Bekliyoruz PS sonucunu.

akşam koyacağım