Konsol modunda login sorunu

Başlatan Blockade, 22 Ekim 2011 - 11:34:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Blockade

Başlık da konsol mod yazdım ama ismini o dur herhalde ctrl+alt+f1-6 tuşlarına basınca açılan yerden bahsediyorum.
Orayı açtığımda kullanıcı adımı şifreyi felan istiyor. Giriyorum ama "Login incorrect" yazıyor. Kullanıcı adı olarak Ubuntu'yu açarken ki login ekranındaki adımı ve şifreyi girerek deniyorum. Ayrıca Büyük-küçük harflere dikkat ederek giriyorum. Bir de terminali açtığımda hakan@Hakan yazıyor. hakan,Hakan, root ve admin olarakda denedim ama bir türlü giriş yapamadım. Sonra terminale sudo passwd root yazıp şifreyi girdim tekrar aynısını. Bir daha denedim konsol modda login olmayı ama yine olmadı. Kısaca oraya girmek için hangi kullanıcı adımı ve şifreyi gireceğim. Ubuntu 11.10 kullanıyorum. Oraya da Ati'nin  11.9 sürücüsünü yüklemek için girmek istiyorum.
Bu konunun dışında bir de bende alt+f2 e basınca uygulama çalıştırma penceresi açılmıyor. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

if

@Blockade, sistemi Türkçe olarak kullanıyorsunuz değil mi? O bahsettiğiniz ekran sanal terminal ekranı(tty), şifrenizi yazsanız dahi görünmez. Bunu dikkate alıyor musunuz? Girmek için kendi kullanıcı adınız ve şifrenizi girmelisiniz.

Alt+F2'ye basınca uygulama çalıştırma penceresinin açılması için: sudo apt-get install gmrun
ile gerekli paketi yüklersiniz. Ardından gconf-editor komutunu girip "apps>metacity>keybinding_commands" bölümüne gelip "command_1"e tıklayın ce "value" kısmına /usr/bin/gmrun yazın. Yine "metacity" bölümü altında bulunan "global_keybindings" bölümüne gelip "run_command_1"in "value" kısmına "<Alt>F2" yazın. Bu kadar:)

Blockade

@if, sistemi Türkçe olarak kullanıyorum. Şifrelerin yazınca görünmediğini biliyorum ve ona göre dikkatli bir şekilde yazıyorum. Login ekranında  ki kullanıcı adımı ve şifremi giriyorum ama kabul etmiyor.
Alt+f2 için teşekkür ederim. O konu sayenizde halloldu.

bytan

Eğer şifren harf rakam ve diğer karakterlerin karışımından oluşuyorsa şifreni yalnızca rakamlardan oluşacak şekilde yeniden düzenlediğinde de aynı sorun devam ediyor mu?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Blockade

@bytan, dediğin gibi sadece rakamlardan yapınca girdi. Teşekkür ederim.