[Çözüldü] Phpmyadmin Hatası

Başlatan Orhanİnce, 10 Ekim 2011 - 14:46:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Orhanİnce

Merhaba;

Daha önce php5,apache2 ve gerekli diğer yazılımları kurup çalıştırdım.Herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Geçen gün bir sorundan kaynaklı Ubuntu(11.04 natty) sürümünü yükselttim.Daha doğrusu belgeler,müzikler,arşiv vs. korundu,sistem yeniden yüklendi.Ancak php5,apache2 kurulumlarını yeniden yapmak durumundaydım.Önceden forumdan izlediğim yöntemle kurulumu tamamladım ,fakat
phpmyadmin sayfasında "mysqli uzantısı yüklenemiyor. Lütfen PHP yapılandırmanızı kontrol edin" gibi bir ifade ile karşılaştım.Tekrar kaldırıp,herşeyi yeniden yükledim ama sonuç yine değişmedi.Localhosta ulaşıyorum,apache çalışıyor.Phpmyadminde çalışıyor ancak uzantı yüklenmiyor.
Bu sorunu nasıl aşabilirim?
Şimdiden teşekkürler...
Not:Forum içerisinde araştırma yaptım,daha önce bir kişi benim karşılaştığım sorunla karşılaşmış.O arkadaş da sorunla karşılaşınca apacheyi kaldırıp başka bir şey kurmuş.Soruna dair bir çözüm ibaresi yoktu.

cagriemer

purge ile kaldirip yeniden kurmayi denediniz mi?

Orhanİnce

Yardımın için teşekkür ederim.Normal bir şekilde kaldırdım,geri yükleme yaptım sonuç vermedi.Purge ile kaldırıp,yeniden yükleyince sorun kalmadı.

cagriemer

Rica ederim. Ise yaradiysa ne mutlu. Ayrica konuyu etiketlediginiz icin de tesekkur ederim.