11.10 grub ekranindan sonra baska bisey gelmiyor

Başlatan zeusmaster, 05 Ekim 2011 - 21:38:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeusmaster

arkadaslar temiz bir yuklemeden sonra hicbir sorunum yoktu.Sistemime wine,avant,skype,flash yukledikten sonra guncelleme yaptim/Kapadim makinayi actim ve grub ekranindan sonra baska hicbirsey gelmiyor ekrana.Yani kisacasi sistem acilmiyor ne yapacagim  :D
Up and Running...

BayboraKaan

Lütfen ayni konuyu arka arkaya farkli bölümlerde acmayiniz.

zeusmaster

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 05 Ekim 2011 - 22:57:10
Lütfen ayni konuyu arka arkaya farkli bölümlerde acmayiniz.

hocam .ok haklisin ama hazirlamam gereken sunumlarim var normalde 10 snde cevap gelirdi  :D
gereksiz olanlari kaldirirsaniz sevinirim bi hizla acayimda cabuk cevap gelsin dedim,Tekrar kusura bakmayin
Up and Running...

BayboraKaan

decent

Grub ekranından recovery seçip devam edebiliyor musun ?

zeusmaster

Alıntı yapılan: decent - 05 Ekim 2011 - 23:50:17
Grub ekranından recovery seçip devam edebiliyor musun ?

recovery i seçiyorum geliyor bi ekran.Ardından ckdsk yapıyom error verio eskiden paketleri sayardı
Up and Running...

decent

Paketleri saymaya başladığında Ctrl+C tuşlarına basarak komut satırına geçin ve aşağıdaki komutları sırayla yürütün.

sudo apt-get -f install
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

sudo rm -rf /etc/X11/xorg.conf

sudo reboot

bytan

Verdiği hata nedir? Fsck yürütmeni istiyor mu?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

zeusmaster

Alıntı yapılan: bytan - 06 Ekim 2011 - 20:12:12
Verdiği hata nedir? Fsck yürütmeni istiyor mu?

FSCK yapınca hocam eskiden paketleri sayardı şimdi hemen error yazısı çıkıyo.Sanırım benim ekran kartı ile ilgili bir durum.Ekran kartını yükleyince makineyi kapatıp açınca grub ekranından ileri gidemiyorum.O yüzden 11.04 e geri döndüm.Artık ayın 13 ünde 11.10 final ile tekrar denerim :D
Up and Running...