Archlinux +kde aşırı işlemci kullanımı

Başlatan iceboy, 02 Ekim 2011 - 12:46:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

Evet yıllardır sadece gnome,xfce gibi masaüstüleri kullandım.KDE Kullanmak hep gönlümdeydi fakat işlemciyi sömürmesi yüzünden hiç kullanamadım..

Dün archlinux'uma kdebase-workspace paketini kurdum.(Temel kde,eklentiler olmadan)

Ve çalıştırdım arkadaşlar..Ram kullanımı hiç* bir şey açık değilken 290 mb civarında bundan bir şikayetim yok..Ama işlemci kullanımı hiç* bir şey açık değilken bile %90 dan aşağıya inmiyor..

Dün gece Sistem ayarları - Masaüstü efektleri - Gelişmiş Menüsündeki birleşik kipini opengl'den Xrender'e çektiğimde ve ayarları kaydettiğimde işlemci kullanımı %5-%20 arasına düşmüştü yani normal seviyeye..Fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda işlemci kullanımı yine %90 lara vurdu..

Yokmudur bir çaresi,yokmudur kde kullanmanın bir yolu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ekim 2011 - 16:39:11

Şu andan itibaren kde den tamamen vazgeçmiş bulunmaktayım.İlgili görevi arkadaş,konuyu silebilir.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

Felâsife

Gerçi kaldırmışsınız ama ben genede hatırlatayım, Kde'yi minimal kurduktan sonra ince ayar yapmazsanız olmaz, inceleyiniz >>
Full kurulsa bile ince ayarlar verimi artıracaktır. :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?