Google chrome Javascript sorunu ve sayfa kaymaları

Başlatan gokhanyildiz, 02 Ekim 2012 - 08:59:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Problem birden ortaya çıktı. Sporx, habertürk gibi sitelerin manşetlerinde mesela diğer haberin üstüne geldiğim zaman değişmiyor. vbulletin forumlarında hızlı cevap paneline tıklayamıyorum veya sayfa içinde herhangi bir yazıyı kopyalayamıyorum. (Kopyalayamıyorum derken aslında yazıyı seçip kopyalıyorum ama bunu anlayamıyorsun. Yani yazıyı seçtiğin belli olmuyor.) Sonra sayfalarda kayma oluyor. Bu tarz porblemlerle karşı karşıyayım. Örnek verecek olursak

Mesela bu resimdeki kodlar şuanda seçili halde ama görünmüyor.

Ekran kartından kaynaklanabileceğini düşündüm ama kaldırdığımda da aynı kurduğumda da.

cagriemer

Guncelleme aldiktan sonra bozulmustur muhtemelen. Google Chrome son birkac surumdur pek iyi gecinemiyor Ubuntu ile. Ben de ana tarayicim Google Chrome olmasina ragmen Firefox kullaniyorum son zamanlarda. Version 23.0.1271.10 dev surumu var onu deneyebilirsiniz eger surum farkliysa.

gokhanyildiz

Chrome dan vazgeçmek istemiyorum aslında. Firefox çok hantal geliyor bana, opera da aynı şekilde. Bildiğiniz başka bir tarayıcı var mı :)

cagriemer

Chrome'dan vazgecin demek istememistim. Ya gelistirme ya da gecelik surumlere bakin. Fakat onlarla da olmazsa beklemekten baska care kalmiyor.

Chrome ya da Firefox kadar gelismis baska bir tarayici bilmiyorum.

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

gokhanyildiz

Yok hayır denemedim. Benim anlamaya çalıştığım gayet stabil olarak çalışan bir programda durduk yere neden böyle bir problem çıkar?

Aaron

Aşağıdaki adreste bulunan yönergeleri uygulayarak Chrome için yeni bir kullanıcı profili oluşturduktan sonra tekrar dener misiniz?

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=142059

Bu arada bir de ekran kartınızın sürücüsünü güncel sürümü ile kurar mısınız?

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: Aaron - 03 Ekim 2012 - 10:14:15
Aşağıdaki adreste bulunan yönergeleri uygulayarak Chrome için yeni bir kullanıcı profili oluşturduktan sonra tekrar dener misiniz?

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=142059

Bu arada bir de ekran kartınızın sürücüsünü güncel sürümü ile kurar mısınız?
Dediğinizi yaptım ama olmadı. Ekran kartı güncel sürümde. Zaten ekran kartı ile alakalı olsa opera ve firefox ta aynı problem olmazmıydı? Burada google chrome'un kaynak kodunu hatalı okumasından kaynaklanan bir problem söz konusu. Yani javascript ve css i düzgün yorumlayamıyor.

furkankalkan

Chrome bazen bu tür hatalar yapabiliyor. sudo apt-get purge google-chrome (nasıl yazıldığını hatırlamıyorum maalesef :( ) komutunu verip tekrar kurmayı ya da  chromium-browser kurmayı deneyebilirsiniz.
Lover

gelturi

Bende senelerdir chrome kullanmaktayım,en son güncelleme ile java ve flash sorun olmaya başladı flash ne yaparsam yapayım tam ekran olunca beyaza dönüşüyor ve çözüme ulaştıramadım flash ile ilgili hemen hemen her konuyu inceledim çoğunu uyguladım ama malesef sonuç değişmedi,hep daha bir yavaş ve bana göre daha sorunlu(kararlı  gibi olmaması) olmasına rağmen chromium şu ana java ve flash ta sorunsuz uzun zamandır kullanmadığımdan bilmiyordum hızı sanki chrome dan daha iyi gibi açık kaynak olmasıda cabası , bundada sorun çıkana kadar şu an chromium a devam...  ???

ubuntupardus

Aynı sorun bende de var. Sanırım bu chrom'un yeni sürümü ile alakalı. Bundan sonra Chromium'a geçiyorum.

tarik54

Bu sorun bende de var. ek olarak youtube da aşağı kayıyorum bir kafayı yiyor parça parça oluyor. damalı bayrak gibi. :D

ati ekran kartlarında sorun oluyor sanırım. chromium denemiştim aynı sorun oluyordu.

bu arada @dewilman bu yaşta bu bilgi senin hiç korkun yok mu. c++, java, mongodb falan da öğren de dış güçler seni bulsun fişini çekerler .. :D

furkankalkan

Ahahah teşekkür ederim @tarik52.Zaman olsa onlara da el atıcam ama ne yapayım zaman kısıtlı :D
Lover